Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın, en masum ve temiz duyguların timsali annelerimizin, Anneler Günü'nü kutluyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, ''Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın; en masum ve temiz duyguların timsali annelerimizin, Anneler Gününü kutluyorum'' ifadelerini kullanan Gül, annelerin büyük fedakarlıklarla evlatlarını büyüttüklerini ve yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için gayret gösterdiklerini belirtti.

Annelerin her yaşta insan için en güvenilir, en büyük güç kaynağı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, annelerin hayat standartlarının iyileşmesi, eğitim seviyelerinin yükselmesi ve sosyal yaşamda etkin rol üstlenmelerinin sağlıklı bir toplum için de vazgeçilmez şartlar olduğunu ifade etti.

''ANNELERİMİZİN HAKKI HİÇBİR ŞEKİLDE ÖDENEMEZ''

Sorumluluk sahibi, kendine güvenen, değerlerine bağlı, mutlu ve huzurlu bireyler yetişmesinde en önemli rolü annelerin üstlendiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, mesajında şunları kaydetti:

''Varlığıyla hayata anlam katan, şefkat dolu yüreğiyle çocuklarına yol gösteren annelerimizin hakkı hiçbir şekilde ödenemez. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. En değerli varlığımız, baştacımız annelerimizin tek beklentisi ise sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük armağandır. Onların gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir.

Anneler Günü vesilesiyle, evlatlarını vatan uğruna şehit veren, acılarını yürekten paylaştığımız annelerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan annelerine her zaman sahip çıkacağımızı, onlara her zaman destek olacağımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimize sevgilerimi iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.''

kaynak: Haber7