Mütevazı yaşamı ve yıllar süren memuriyet hayatıyla dikkat çeken Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı da açıklandı.


CHP'nin genel başkanlığına aday olan Kemal Kılıçdaoğlu, mütevazı yaşamıyla dikkat çekiyor. Peki, eski SSK Genel Müdürü, CHP'nin muhtemelen yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu ne kadar zengin? Mal varlığı ne kadar? İşte Kılıçdaoğlu'nun mal bildirimi:

Kılıçdaroğlu ailesinin üçü
Ankara'da biri İstanbul
İçerenköyde olmak üzere dört konutu bulunuyor. Bu konutlardan iki tanesinin tapusu Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Hanım'ın diğer ikisi ise bizzat Kılıçdaroğlu'nun adına kayıtlı.

ARSA VE ÜÇ FARKLI KOOPERATİFİ BULUNUYOR
Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu adına kayıtlı değeri 165 bin lira olarak belirtilmiş bir arsa ve üç farklı kooperatifte değerleri belirtilmemiş hisseler var.

Mal bildirimini orataya çıkardığı bir başka gerçek,
CHP
'nin müstakbel genel başkanının tam bir sanatsever olduğu.

8 PARÇALIK MİNİ KOLEKSİYON
Kemal Kılıçdaroğlu aralarında Fikret Otyam, Nuri Abaç gibi farklı ressamların eserlerinden oluşan 8 parçalık minik bir resim koleksiyonu da bulunuyor.

Mal bildirimi listesine göre Kemal Kılıçdaroğlu'nun 27 yaşındaki oğlu Kerem'in sahip olduğu tek şey üzerine kayıtlı olan 2004 model otomobili.

2010 yılının ocak ayında açıklanan bu listeye göre Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Hanım'ın şahsına ait olarak gözüken tek taşınabilir serveti 1983 yılında aldığı pırlanta bir yüzük.

KILIÇDAROĞLU'NUN 92 BİN TL'LİK BORCU VAR
2008, 2009 yıllarında yapılan mal beyanlarındaki listede Selvi Hanım'ın şahsına ait olarak gözüken 10 adet Cumhuriyet altını 2010 yılında kayıtlardan düşülmüş. Ayrıca alacak verecek listesinde de göze çarpan bir değişim var. Listeye göre Kılıçdaroğlu'nun 2009 ve 2010 yıllarındaki listesinde 7 bin liralık bir alacağı var. Borçlar hanesi ise biraz daha kalabalık. 2009 yılındaki verilere göre Kılıçdaroğlu'nun iki farklı bankaya toplamda yaklaşık 92 bin lira borcu gözüküyor..

Bu borçlar 2010 yılındaki mal beyanında 57 bin liraya kadar gerilemiş. Yani Kılıçdaroğlu ailesi eğer arada bir değişiklik olmazsa bir yıl daha bankalara borç ödemeye devam edecek.


kaynak: ekolay.net