BİLECİK Valiliği’ne atanan Bolu eski Valisi Halil İbrahim Akpınar'ın yerine Burdur'dan, Bolu Valiliği’ne atanan İbrahim Özçimen bugün görevine başladı.

Valilik önünde törenle karşılanan Vali Özçimen, Abant Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmalarla ilgili olarak Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştüğünü, ileriki günlerde toplantı yapacaklarını söyledi.

Vali İbrahim Özçimen, vali yardımcıları, Bolu Belediye Başkanı Ak Parti'li Alaaddin Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Ertaş, Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, daire müdürleri ve personel tarafından karşılandı. Sıraya girenlerle tek tek tokalaşan Vali Özçimen, ardından polis tören mangasını selamladı.

Karşılama töreninden sonra makamına geçen Vali İbrahim Özçimen, Bolu’nun sevilen bir il olduğunu belirterek, “Bolu, Türkiye’nin en güzel illerinden bir tanesi. Üzerimdeki yükün farkındayım. Burada herkesin desteğine ihtiyacım var. Bolu’yu aldığımız noktadan daha ileriye taşımanın hesaplarını yapacağız. Bunda da başarılı olacağımızın farkındayım” dedi.

Gazatecilerin Abant Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmalarla ilgili görüşünü sorması üzerine Vali Özçimen, “Pazartesi gününden itibaren Bolu ile ilgili çalışmalara başladım. Çevre ve Orman Bakanı'mızla, Abant ile ilgili görüşme yaptık. İlerleyen günlerde Bakan'ımız Abant’ta bir toplantı yapacak. Abant’ın durumunu daha iyi bir şekilde sizlere anlatacağız” diye konuştu.


hürriyet