Oğlumun şehit olacağını rüyamda gördüm
Hakkari Aktütün Karakolunda görev yapan Jandarma Er Mehmet Ali Birlik şehit düştü. Şehit haberi, Söke'ye bağlı Karacahayıt köyündeki Birlik Ailesi'nin evine kor gibi düştü.

Güncelleme:14 Haziran 2010 15:42
Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında terör örgütü ile girilen çatışmada, 1 er şehit olurken 4 er yaralandı. Şehit düşen askerin Söke'ye bağlı Karacahayıt köyünden Mehmet Ali Birlik olduğu belirlendi. 7 aylık asker olan Mehmet Ali Birlik'in acı haberi Söke'de yüreklere kor gibi düştü.

Mehmet Ali'nin önceki gün ailesini aradığı, babası Cevdet Birlik ile yaptığı son görüşmede 'Yarın operasyona çıkıyoruz. Annem benim için dua etsin' dediği öğrenildi.
OĞLUMUN ŞEHİT OLACAĞINI RÜYAMDA GÖRDÜM
Yedi aydır asker olan Mehmet Ali Birlik Hatay'da acemi birliği görevini tamamladıktan sonra usta birliği görevi Hakkari'ye çıkmıştı. Baba Cevdet Birlik Hakkari'ye gittiğinden bu yana oğlunun hep şehit haberini almayı beklediğini söyledi. Oğlunun operasyona gittiği günün birkaç gün öncesi bir rüya gördüğünü, rüyasında subayların kendisine oğlunun şehit haberi verdiğini gördüğünü söyleyen baba Cevdet Birlik; oğlu Mehmet Ali Birlik'in temmuz ayında izine gelmeyi çok arzuladığını anlattı. Baba Cevdet Birlik;
"20 Temmuz'da yeğeninin sünnet düğünü vardı. Burada olmayı çok istiyordu ancak nasip olmadı" dedi.
NEDEN BÖYLE OLUYOR
Şehit düşen oğlu Mehmet Ali Birlik'in acısını yüreğinde hisseden annesi Hatice Birlik'in feryatları yürekleri dağladı. Teröre lanet eden acılı anne Hatice Birlik; "Benim oğlum şehit düştü. Ben oğlumu bunun için mi gönderdim askere. Neden böyle oluyor, neden yürekler yanıyor" diye dert yandı.
SÖKE'NİN 22. ŞEHİDİ
Söke, 89/4 tertip olarak vatani görevini yaparken Hakkari'de şehit düşen Mehmet Ali Birlik ile 22. şehidini vatan toprakları için verdi. Söke İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, Söke Garnizon Komutanı Kurmay Albay Mustafa Köseoğlu ve İlçe Jandarma Komutanı Cuma Kalmaz da şehit evine giderek taziyelerini ilettiler.