NTV’de terör olaylarını değerlendiren emekli orgeneral Necati özgen Şemdinli’deki saldırıları uzaktan ve muhtemelen roketatar ile gerçekleştiğini bildirdi.
Tekeli’ye Hakuk Kampın’ın daha yakın olduğunu söyleyen Özgen teröristlerin dere yolunu kullanılarak bölgeye girdiğini tahmin ettiğini söyledi.
Basında yer alındığı ya da tahmin edildiği gibi karakola baskını ya da binaya saldırı gibi algılanmaması gerektiğini söyleyen Özgen gezici birlikler olduğunu kendi çadırlarını kendi sırtından taşıyan askerler olduğunu söyledi.
Özgen yapılan saldırının büyük bir ekiple gerçekleştiğini ve zannedildiği gibi askerlerin burnunun dibinde gerçekleşmediğini ve muhtemelen roketarlar kullanıldığı ya da menzili 1-2 kilometreyi bulan uzun menzilli silahlar kullanıldığını söyledi…
Özgen özellikle bir konuya dikkat çekti. Teröristlerin kayıplarının 12 olduğunun açıklandığını fakat kaybın daha büyük olduğunu tahmin ettiğini söyledi.
Yıllardır bölgede görev yapan Özgen PKK'nın bu konuda çok daha tedbirli davrandığını ve arkalarında zayiyat bilgisi bırakmamak için cesetlerini taşıyamadıklarında 2'ye bölüp götürdüklerini söyledi...
Haber7