HALKALI’DA ASKERİ OTOBÜSE BOMBALI SALDIRI. 3 ASKER VE BİR SUBAY KIZI ŞEHİT OLDU.

22/6/2010 10:11


İstanbul Halkalı'da sabahsaat 07.30 sıralarında askeri lojman yakınlarında asker taşıyan bir sivilotobüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada 3 asker ve bir subay kızışehit oldu. Saldırıda ikisi ağır 15 kişi de yaralandı.
Halkalıaskeri lojmanlardan personel alan sivil plakalı servis otobüsü AtakentKimsesizler Mezarlığı yakınlarından geçtiği sırada patlama meydana geldi. Parçatesirli bombanın kullanıldığı öğrenilen patlamada 2 uzman çavuş ve 17yaşındaki bir subay kızı şehit oldu.
Saldırıdajandarma uzman çavuşlar Çağlar Bölük, Uğur Ekir, Jandarma Kıdemli ÜstçavuşBekir Çelik ve bir subay kızı 17 yaşındaki Buse Sarıyağ'ın hayatlarınıkaybetti.

VALİ MUTLU: UZAKTAN KUMANDALI BOMBA KULLANILDI


İstanbulValisi Hüseyin Avni Mutlu gerçekleştirilen eylemin terör saldırısı olduğunu vesaldırıda parça tesirli ve uzaktan kumandalı bomba kullanıldığını söyledi. İşteVali Mutlu'nun açıklamaları:

Servis araçlarına bombalı saldırı gerçekleşti. Bu saldırı sonucunda, ikisiuzman çavuş bir de 17 yaşında bir kızımız olmak üzere üç şehit verdik. İki ağıryaralımız var, bunların tedavileri devam ediyor. Servis aracındaki personellerimizdenhafif yaralı olan 4 yaralımızın tedavileri tamamlandı. Olayla ilgili güvenlikgüçlerimiz çalışma sürdürüyorlar. Aldığımız ilk bilgiler parça tesirli veuzaktan kumandalı bir düzenekle yol kenarına bırakılmış bir bombanınpatlatılmasıyla eylem gerçekleştirilmiştir.


ŞU ANDA GÖZALTINA ALINAN YOK


Bu bir terör saldırısıdır. Terörün hedefi bellidir, kaygı yaratmak, huzursuzlukoluşturmaktır. Bununla ilgili elbette ki faillerin bulunması noktasındagüvenlik güçlerimiz çalışmaları sürdürecektir. Milletimizin başı sağ olsun.Terör ülkeye sadece gözyaşı huzursuzluk ve acı vermiştir. Bunun dışındaulaşabileceği hiçbir yer yoktur. Milletimiz sağ duyulu devletimize güvenlikgüçlerimize bağlı bir şekilde izleyecekler. Şu anda saldırıyı üstlenen ve gözaltınaalınan yok. Terörün istemiş olduğu, kaygı huzursuzluk ve ayrıştırma noktasında İstanbulolarak en büyük duruşumuzu sergileyeceğiz. Bu üç araçlık bir konvoy ve sonuncuservis aracına saldırı oldu.


HÜSEYİN ÇAPKIN: İKİ OLAY BİRBİRİYLE BAĞLANTILI OLABİLİR

İbtanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Küçükçekmece'deki polis aracınayönelik saldırıyla bugün gerçekleştirilen saldırı arasında bağlantı olduğunudüşündüğünü söyledi. Çapkın sözlerine şöyle devam etti:

"Üzücübir olayla karşı karşıyayız. Geçenlerde bir polis aracı şimdi de askeri birservis. Terör hiçbir yere varamaz. Güvenlik kuvvetleri dimdik ayaktadır. Benmilletimize baş sağlığı diliyorum. İki saldırı birbiriyle bağlantılıolabilir."

ucankus.com