7.5 Kg Patlayıcıyla Yakalandı

Malatya Garında Bir Yolcu Treninde Yapılan Aramada, Bir Kişinin Çantasında 7,75 Kilogram Plastik Patlayıcı Ele Geçirildi


Malatya Gar'ında bir yolcu treninde yapılan aramada, bir kişinin çantasında 7,75 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildi.

Battalgazi Tren İstasyonu'nda gece yolcu treninde yapılan aramada, çanta içerisinde 7,75 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildi. Bunun üzerine patlayıcı dolu çantanın sahibi gözaltına alındı. Zanlının ifadesi doğrultusunda, trende başka şüphelilerin bulunma ihtimali çerçevesinde Malatya'dan hareket eden tren jandarma ekipleri tarafından yeniden arandı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruda, alınan bir istihbarata ıdeğerlendiren güvenlik güçlerinin Malatya'nın merkez ilçesi Battal Gazi tren istasyonunda bir kişinin çantasında 7,75 kg plastik patlayıcı ele geçirildiği belirtildi. Çantanın sahibinin sorgulanmak üzere gözaltına alındığı ve konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

EMNİYET UYARMIŞTI

Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat birimleri tarafından hazırlanan raporda PKK'nın yeni hedefleri arasında polisler ve tren yollarının bulunduğu belirtilmişti.


haberler.com