Bahçeli: Açılımın Bittiği Yer

Devlet Bahçeli
Partisinin Grup Toplantısında Terör ve Açılım Konusuna Değindi.
MHP
Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor. Artan terör olaylarına değinen Bahçeli şunları söyledi:

Açılımla birlikte kaşınan etnik kimliklerin kışkırtılması, milletimizin sağduyu taktire şayandır. Bin yıllık kardeşliği yaşa ve yaşat söylemimiz karşılığını bulmuştur.


Bozgunculara fırsat verilmemiştir. Bir avuç açılım taraftarını, yandaş ve yoldaş medyayı kaderiyle baş başa bırakmıştır. Hükümetin bozgun hali bundandır.


"İŞTE AÇILIMIN BİTTİĞİ YER"


Halkalı'daki bombalı saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük'ün eşi Elif Bölük'ün şu sözlerindeki asalete dikkat buyurunuz. Diyor ki muhterem şehidimizin emaneti: "Çok gururluyum, çok onurluyum. Şehit eşi olduğum için üzülmüyorum. Saldırıyı yapanlar birer maşa. Ne Kürt, ne de Türk. Onlar hain, kalleş, şerefsiz. Oğlum yok ama bu vatan uğruna kızımı da asker yapacağım. Bayrağımız, devletimiz, vatanımız sağolsun. Bu bayrak doğuda da batıda da inmeyecek" diyor.

İşte açılımın bittiği yer. İşte tahriklerin son bulduğu nokta. İşte milletimizin yüksek vicdanının, ahlakının ve erdeminin sesi bu. Ayrışmayacağını, çözülmeyeceğini haykıren bir gönlün, bayrağını seven bir şuurun ifadesi bu.


Hayatının en acılı gününde böylesine olgun, böylesine inançlı ve böylesine kararlı bir genç hanımımızı görmekten son derece bahtiyarım. İşte bütün melanetlere ve saldırılara rağmen ülkemizi vemilletimizi ayakta tutan şuur budur. İftihar ediyorum.


Onu böylesine şuurlandıranlara ve muhterem ailesine şükranlarımı sunuyorum.


Bütün Elif kızlarımızı, bütün Mehmet oğullarımızı, nerede doğarsa doğsun, mezhebi, kökeni ne olursa olsun, gönlü al, bayrağımızda olan, alnı açık, yüreği temiz bütün evlatlarımızı kucaklıyoruz. Allah şehidimize ve şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Bu kızımız gibi evlatlarımıza ve ailelerine de bir ve beraber yaşayacağımız uzun, başarılı ve huzurlu ömürler varsin. Niyazımız sadece budur.


haberler.com