Kara Kuvvetleri Önlisans ve Lisans Mezunları için Sınav Açıyor.Bu kalem aracınızdaki çizikleri tamamen yok ediyor!
Kara Kuvvetleri Komutanlığı, iki veya dört yıllık üniversiteleriden mezun 912 muvazzaf astsubay alımı için sınav yapacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yapılan duyuruya göre, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla, en az iki yıl süreli meslek yüksekokulu veya dört yıl süreli fakülte/yüksekokul mezunları arasından sınavla çeşitli sınıf ve branşlarda muvazzaf astsubay statüsünde erkek personel alınacak.


Sınav başvuruları 10 Ağustos mesai saati bitimine kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığı Ana Sayfa internet adresinden yapılabilecek.


İki aşamalı sınavın ilki olan yazılı sınav 22 Ağustos'ta yapılacak. Bu sınavda başarılı olan adayların ön sağlık, fiziki kabiliyet ve yeterlilik testleri 6 Ekim – 3 Kasım 2010 tarihleri arasında, mülakatları ise 7 Ekim – 4 Kasım 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Seçmeler sonucunda asil olarak tespit edilen adaylar Mart-Nisan 2011'de başlayacak olan Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimine katılacaklar ve başarılı olanlar 30 Ağustos 2011'de Astsubay Çavuş rütbesiyle sınıf okullarına gönderilecek.


Sınava katılmak isteyenler daha ayrıntılı bilgiyi Kara Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinden alabilir.
haberler.com