İstanbul 3 gün boyunca müziğe doydu. 'Metal'in ağır toplarını bir araya getiren Sonisphere Festivali, dün akşam Metallica konseriyle sona erdi.

Resim Otomatik Küçültülmüştür. Bu yazıyı Tıklayarak Orjinal Halini Görebilirsiniz. Bu resim 622x248 Boyutlarında ve 36 KB dir.

11 ülkede yarım milyondan fazla müzikseveri ağırlayan Sonisphere Festivali'nin İstanbul ayağı İnönü Stadı'ndaki konserlerle son buldu.

Sonisphere ile müzikseverler ilk defa, dört büyükler olarak tanımlanan heavy metalin ağır topları, Anthrax, Megadeth, Slayer ve Metallica'yı bir arada izleme şansı yakaladılar.

Konser öncesinde NTV'nin sorularını yanıtlayan Slayer'ın gitaristi Kerry King de dört büyük grubun tek festivalde sahne almasının heyecan verici bir deneyim olduğunu söyledi:

''Bu festival sayesinde bir araya gelebilmek güzel bir deneyim oldu. Özellikle Anthrax ve Frank Bello ile karşılaşmak sevindiriciydi, çünkü ne kadar eski dost olsak da yollarımız her zaman kesişmiyor, aynı şekilde Metallica'yı da daha ilk albümleri çıkmadan önce bile tanıyordum ama görüşme şansımız olmuyordu. Konserler bittikten sonra eminim herkesin paylaşacak çok şeyi olacak.''

3 gün süren festivalde Rammstein, Manowar, Accept sahne alan diğer dünyaca ünlü gruplardı.


yorumLa.net