Şüpheli Paket Seferleri Durdurdu
Tramvay Yolu Üzerindeki Şüpheli Paket Paniğe Neden Oldu; Tramvay Seferleri Durdu.

Fatih'te tramvay yolu üzerindeki şüpheli paket korku ve paniğe neden oldu. Fünye ile patlatılan paketten kağıt parçaları çıktı. Polis ekipleri güvenlik önlemi nedeniyle tramvay seferlerini karşılıklı olarak durdurdu. Gidecekleri yere yürüyerek gitmek zorunda kalan vatandaşlar ile polis ekipleri arasında tartışma yaşandı.

Kabataş-
Zeytinburnu Tramvay seferinin gerçekleştiği Haseki Millet Caddesi üzerindeki şüpheli paket polisi alarma geçirdi. Herhangi bir patlama ihtimaline karşı olay yerine güvenlik şeridi çeken polis ekipleri, bomba imha ekiplerine haber verdi. Caddedeki trafiği kontrollü olarak azaltan polis, tramvay seferlerini durdurdu.

Tramvayda oturmaktan sıkılan yolcular, araçlardan inip, gidecekleri yere rayların üzerinden yürüyerek varmaya çalıştı. Şüpheli pakete yaklaştıklarını fark etmeyen vatandaşları polis ekipleri olay yerinden uzaklaştırdı. Bu sefer caddenin kenarından ilerlemek isteyen yolcular yolun kapalı olması nedeniyle ilerleyemeyince sinirlenip polisle tartıştı. Şüpheli paket nedeniyle seyahat ettikleri tramvayın durdurulduğunu ve yürümek zorunda kaldıklarını ifade eden vatandaşlar, yaşananlara tepki gösterdi.


Özel kıyafetli uzman ekip, paketi fünye ile patlattı. Paketin içinden kağıt ve karton parçalarının çıkması herkese rahat bir nefes aldırdı.

haberler.com