Patlayan lastiğini değiştirmek için hızını keserek emniyet şeridine yanaşmak isteyen Yusuf B'nin (50) yönetimindeki minibüse, Tarkan Kargılı (29) hızla arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle şoför mahalline sıkışarak yaralanan Tarkan Kargılı'yı itfaiye ekipleri kurtardı. Yusuf Bulut, ise kolundan hafif yaralandı.

TEM Otoyolu, Sultangazi mevkii Edirne istikametinde meydana gelen kazada Yusuf Bulut patlayan lastiği tamir etmek için yavaşlayarak emniyet şeridine geçmek istedi. Bu sırada arkadan 34 TY 5181 plakalı minibüsü ile hızla geldiği iddia edilen Tarkan Kargılı, Yusuf Bulut, yönetimindeki 34 YVL 06 plakalı minibüse arkadan çarptı.


Çarpmanın etkisiyle Tarkan Kargılı şoför mahallinde sıkışırken, Yusuf Bulut ise kolundan hafif yaralandı. Bacaklarından yaralanan Tarkan Kargılı sıkıştığı yerden itfaiye ekipleri tarafından çıkarılarak, ambulansla İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yusuf Bulut. kaza hakkında basın mensuplarına “Lastiğim patlamıştı. Onu tamir etmek için yavaşlayarak yolun sağına geçmek istedim. O sırada arkadan hızla çarptı” dedi. Kaza sonrası TEM Otoyolu'nda kısa süreli trafik yoğunluğu oluştu.

hürriyet