Tayinine 2 Gün Kala Şehit Oldu
Şehit Olan Üsteğmen Mustafa Çuhadar 2 Gün Sonra Isparta'ya Gidecekti.

Siirt'in Pervari ilçesinde, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Üsteğmen Mustafa Çuhadar'ın Isparta'nın Eğirdir ilçesine tayininin çıktığı ve 2 gün sonra görev yerinden ilişiğini keseceği bildirildi.

Üsteğmen Mustafa Çuhadar'ın (29) şehit olduğu, sabah saatlerinde merkez
Selçuklu ilçesi Malazgirt Mahallesi'nde yaşayan ailesinin evine gelen askeri yetkililer tarafından haber verildi.

Şehidin yakınları haberi duyunca göz yaşlarına hakim olamadı. 112 Acil Servis ekipleri, fenalaşan şehidin yakınlarına müdahale etti. Sağlık ekipleri, şehidin baba ocağında hazır bekletiliyor. Eve gelen Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal da şehit yakınlarına başsağlığı diledi.


Şehidin babası Ertuğrul, annesi Kamuran ve üniversiteye hazırlanan erkek kardeşinin yaşadığı
Konya'daki baba ocağında her yere Türk bayrağı asıldı. Şehidin bir kardeşinin de Ankara'da teğmen olarak görev yaptığı bildirildi.

Isparta'nın Eğirdir ilçesine tayini çıkan ve 2 gün sonra görev yerinden ilişiğini keseceği öğrenilen şehidin, eşinin Siirt'te sınıf öğretmenliği yaptığı ve 1,5 yaşında Mehlika Nur isimli kız çocuğu olduğu belirtildi. Şehit Çuhadar'ın, dün annesiyle telefonda konuştuğu, "Beni merak etmeyin, yakında geleceğim" dediği de öğrenildi.

Şehit cenazesinin bugün
Konya'ya getirilmesi ve ikindi namazından sonra Mürşit Pınar Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Konya Şehitliği'ne defnedilmesi bekleniyor.

Siirt'in Pervari ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada bir üsteğmen, 3 köy korucusu şehit olmuş, 1 astsubay ve 1 er de yaralanmıştı.


haberler.com