İSTANBUL, İzmir, Yalova ve Sakarya'da dubleks ve villa tipi lüks konutlara girerek hırsızlık yapan 15 kişilik şebeke, elebaşı Hasan Ç.'nin şebeke içerisindeki Gülşah Y. ile gönül ilişkisine girmesi ve bundan diğer üyelerin rahatsızlık duyup birbirlerine düşmesi sonucu çökertildi.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, son 1 yıl içinde Sakarya'nın Sapanca İlçesi'ndeki çeşitli evlerden hırsızlık olaylarını soruşturan ekipler, daha önce aynı suçtan yakalanan 32 yaşındaki Hasan Ç. ile bazı çete üyelerini takibe aldı. Yaklaşık 3 ay süren teknik takip sırasında Hasan Ç.'nin hırsızlık şebekesini yönettiğini ve beraber yaşadığı 30 yaşındaki Gülşah Y. ile beraberliğinden arkadaşlarının rahatsız olduğunu tespit etti.
Hasan Ç.'nin, Gülşah Y.'ye otomobil ve ev aldığını tespit eden ekipler, şebeke üyelerinin bundan rahatsız olup ayrılmak istediklerini belirledi. Bunun üzerine haftabaşı Sakarya, İstanbul, Muğla, Mersin ve Adana'da eş zamanlı operasyon düzenlenirken 15 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan çete elebaşı Hasan Ç., sevgilisi Gülşah Y. ile birlikte 15 şüpheli sorgularında genellikle villa tipi konutlardan hırsızlık yaptıkları ve çaldıkları elektronik ve ziynet eşyalarını kendilerine ait Beşiktaş ve Kadıköy'de iki elektronik eşya mağazası ve cep telefonu bayii açarak sattıkları belirlendi.
Şebeke üyelerinin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada 1 tabanca, 57 cep telefonu, 3 kamera, 4 dizüstü bilgisayar, 2 müzik çalar, 1 LCD televizyon, 3 fotoğraf makinesi, 1 modem, 2 flaş bellek, 1 dürbün, 23 kolye, 1 pırlanta ölçüm cihazı, 4 bileklik, 18 yüzük, 13 küpe, 5 broş, 36 kol saati, 6 bayan çantası ve 23 güneş gözlüğü ile hırsızlıkta kullandıkları belirlenen 3 murç, 2 levye, 2 maske, 11 çift çorap, 2 keski ve 4 tornavida ele geçirildi. Polis çalıntı ziynet eşyalarından elde edilen parayla satın alındığı belirlenen 2 otomobile de el koydu.


hürriyet