İstanbul'da Marmaray Projesi'nin Üsküdar'da bulunan şantiyesine 6 kamyonla gelerek 2 milyon dolar değerinde malzeme çalan 2 kişi yakalandı.


Çalınan malzemeler de 45 bin liraya satıldığı hurdacıda ele geçirildi. Organize hırsızlık, bir tünelden kamyonlarla altınların çalındığı "Zor Ölüm 3" filminin senaryosunu hatırlattı.

6 kamyonla geldiler
Hırsızlar, Kız Kulesi'nin karşısında bulunan Taisai Corpratian firmasına ait şantiyeye, 3 Temmuz Cumartesi gecesi, saat 03.00 sıralarında üzerinde vinç bulunan 6 kamyonla geldiler. Güvenlik görevlisi Cem B.'nin yardımıyla içeri giren hırsızlar, gündüz yasak olduğu için taşıyamadıkları inşaat malzemelerini gece taşıyacaklarını söyledi.

45 bin liraya sattılar
Hırsızların içeri girmesini sağlayan Cem B. ise işyeri güvenlik kamera kayıtlarını sildikten sonra sabah, üç yıldır çalıştığı işyerinden ayrıldı ve bir daha geri dönmedi. Firma yetkilileri, sabah hırsızlığı fark ederek, durumu polise bildirdi. Olayla ilgili
soruşturma
başlatan Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler çevredeki güvenlik kameraları görüntülerinden şüphelilerin kullandığı bir aracın plakasını tespit etti. Düzenlenen operasyonla yakalanan Ali Akıncı (40) ile ağabeyi İsmail Akıncı (57) çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Polis, olayı organize ettiği ileri sürülen Cem B.'yi arıyor.

2 milyon dolarlık mal
Marmaray'dan çalınan 2 milyon dolar değerindeki inşaat malzemesi 45 bin liraya satıldığı hurdacıda ele geçirildi.

kaynak: (Hürriyet)