Tansiyon Düşmüyor
Yüksekova'da Yine Olaylar Çıktıİş yerlerinin kapalı olduğu Yüksekova'da yaklaşık 50 kişilik bir grup, Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplanınca, olay çıkmaması için BDP'li Belediye Başkanı Ruken Yetişkin ve BDP'li yöneticiler, devreye girdi.

Belediye Başkanı Yetişkin, BDP İlçe Başkanı Hüsnü Bulgan, İl Genel Meclisi Başkanı Ferzende Yılmaz, Belediye meclis üyelerini de aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişi, Şemdini Yoluna barikat kurararak eylem hazırlığı içerisinde olan grubun yanına giderek, eylemlerine son vermelerini, dağılmalarını ve evlerine gitmelerin istedi.


Bu görüşmeler ve ikna çabaları devam ederken, grubun arkasında bulunan 5-6 kişi, tedbir alan polise taş atmaya başladı. Polisin müdahalesi de gecikmedi. Bunun üzerine olaylar yeniden başladı. Belediye Başkanı Yetişkin ve BDP'li yöneticiler müdahalelerin yaşandığı bölgeden ayrıldı. Göstericiler taş atarken, polis de gözyaşartıcı bomba ve basınçlı su kullandı.
Yüksekova ilçe merkezindeki olaylar sürüyor.

Yüksekova
'DA OLAYLAR SÜRÜYOR

Kepenklerin kapalı olduğu
Yüksekova'da ise olaylar devam ediyor. İlçenin Esentepe, Esenyurt, Cumhuriyet, Sanayi Mahalleleri ile Kuruköy Yolu ve Yüksekova- Van Karayolu üzerinde olaylar devam ediyor. Sabah saatlerinde 20 kişilik küçük bir grubun başlattığı olaylar ilçenin tamamına yayılırken, polis ilçe merkezinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Adeta savaş alanına dönen Hakari'de 5, Yüksekova'da ise 3 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Hakkari ve Yüksekova'daki olaylar sürüyor.


haberler.com