Hava Sıcaklıkları Artıyor

Türkiye'nin Kuzey Kesimlerinde Görülen Yağışların Etkisini Azaltırken Sıcaklıklar İse Türkiye Genelinde Artacak.


Türkiye'nin kuzey bölgelerde Sıcaklıklar Türkiye genelinde artacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan duyuruda, Türkiye'nin kuzey kesimlerinde görülen yağışların etkisini azaltarak, hafta ortasına kadar kuzeydoğu kesimlerde aralıklarla görülmeye devam edeceği, diğer bölgelerde az bulutlu ve açık bir havanın hakim olacağının tahmin edildiği bildirildi. Duyuruda, yağışların etkisini azaltmasıyla birlikte, hava sıcaklığının yarın (Pazar) ve Pazartesi günü iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece daha artacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği belirtildi. Hava sıcaklığının hafta ortasına kadar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 5 ila 7 derece artacağı ifade edilen duyuruda, sıcaklığın İç Anadolu'da 4 ila 6, Akdeniz'in iç kesimleri ile Karadeniz'de 2 ila 4, Marmara, Ege ve Akdeniz'in kıyı kesimlerinde 1 ila 3 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiği kaydedildi.
-YAĞIŞLAR YER YER ETKİLİ OLACAK-
Bugün ve önümüzdeki hafta boyunca Türkiye genelinde beklenen hava durumu ise şöyle:
"Bugün Ülkemizin kuzeybatı kesimleri ile Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.
Pazar günü Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu çevreleri kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.
Pazartesi günü Ülkemizin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Bolu, Kastamonu, Karabük, Sinop, Amasya, Tokat, Artvin çevreleri kısa süreli

Salı günü, Ülkemizin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kastamonu, Sinop, Amasya, Tokat, Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır, Kırklareli ile İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçeleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek."
Duyuruda ayrıca, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.haberler.com