Elbistan'da ameliyata alınan bir bayanın karnından 30 santimetrelik bir kist çıkarıldı. Kistin büyüklüğü, ameliyat ekibini ve görenleri şaşırttı.


Elbistan Yaşam Hastanesi'nde tedavi altına alınan bir bayan hastanın karaciğer ve bağırsaklarında yapışık halde duran yaklaşık 30 santimetre büyüklüğündeki kist, yapılan başarılı cerrahi operasyonla alındı.

Karnındaki aşırı büyüme sebebi üzerine şüphelenen Y.Y. isimli bayan, karnından 30 cm büyüklüğünde kist (Kisthidadik) olduğunu duyunca şaşırdı.
Yaklaşık iki ay önce normalin üstünda bir karın şişmesi şikayetiyle hastaneye başvurduğu ifade edilen bayan hasta, yapılan tetkikler neticesinde ameliyata alındı. Rahatsızlığa sebep olan şeyin, eşine ender rastlanır bir kist olduğu ortaya çıktı. Elbistan dışında ameliyat olması önerilen hasta, Yaşam Hastanesi'nde başarılı bir şekilde ameliyat edildi. Operasyonu gerçekleştiren Özel Elbistan Yaşam Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Arslan Karaman, "Elbistan'da bu tür ameliyatların yapıldığını halkımız bilmelidir. Bu hastamıza ilçe dışında ameliyat olması önerilmiştir. Görüldüğü üzere artık ilçe dışına hasta sevkinin, Yaşam Hastanesi sahip olduğu imkânlarla bir kez daha önüne geçmiştir. Hastamıza geçmiş olsun diyoruz." dedi.
Elbistan'da ilk defa bir hastanın karnından bu büyüklükte bir kitle çıkartılırken, kistin büyüklüğü hasta ve hasta yakınlarını şaşırttı.

Zaman