Antalya'da İkinci Mucize Kurtatış
Dün Antalya'da Biri Bebek İki Muthiş Kurtarma Olayı Yaşandı İşte O OlaylarBugün Antalya'da iki mucize olay yaşandı. 1 yaşındaki bebek 6. kattan aşağıya düştü ve o sırada bahçede gezinen apartman görevlisi, çocuğu havada yakaladı. Minik Efe'nin sadece yüzünde çizikler meydana geldi. Diğer tarafta ise 2 çocuk annesi genç kadın, kendini falezlerden aşağıya bıraktı. İşte tam o anda sihirli bir el uzandı ve genç kadını kurtardı. O elin sahibi ise kahraman Antalya
İtfaiyesi'nin bir ferdi olan Fehmi Meşeli'ye aitti.


Antalya'da eşiyle yaşadığı problemler yüzünden 35 metre yükseklikteki falezlerden ölüme atlamak isteyen 25 yaşındaki S.A., polis ve itfaiye ekibinin çabasıyla kurtarıldı. İtfaiye eri, yakaladığı kadını düşürmemek için saçlarından tutarak yukarı çekti.

Polisi ve itfaiyeyi alarma geçiren, çevre sakinlerine korku dolu dakikalar yaşatan olay öğle saatlerinde meydana geldi. Evli ve 2 çocuk annesi S.A., iddiaya göre bir süredir ailevi problemler yaşıyordu. A. problemlerini aşamayınca intihara karar vererek falezlere çıktı. Yaklaşık 35 metre yükseklikteki falezlerin üzerinden kendisini boşluğa atacağını söyleyen kadını görenler, durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis, S.A.'nın denize düşmesi ihtimaline karşı deniz polisini bölgeye çağırdı, ambulans ve itfaiyeye bilgi verdi.


Bahçelievler Polis Merkezi Amir Yardımcısı Komiser Seher Yılmaz intihar etmek isteyen S.A.'yı ikna etmek için uzun süre uğraştı. Geçen hafta aynı parkta başka bir kadını intihar edeceği sırada beline bağladığı halatla kurtaran kadın komiser, bir saat boyunca 2 çocuk annesi kadını ikna etmeye çalıştı. Tüm ikna çabalarına rağmen atlamakta kararlı olduğunu söyleyen A., "7 yıldır çile çekiyorum. Bu dertlerimden kurtulamıyorum. Tek çare atlayıp kurtulmak" diye ağladı.

Sinir krizi geçirip birkaç kez ayağa kalkarak kendisini boşluğa bırakmaya kalkan S.A. polislerin, "Lütfen biraz daha konuşalım" ısrarı üzerine tekrar oturdu. Ancak tüm çabalara rağmen atlayacağını söyleyen A., ayağa kalkıp kendisini aşağıya atmak için ellerini bıraktığı sırada, polisler ve bir itfaiye eri kadının olduğu yere doğru hamle yaptı. Beline halat bağlı itfaiye eri, kadını saçlarından tutup yukarı çekti.


Baygınlık geçiren ve bir süre yerde yatan S.A.'ya ayran içirildi. Hastaneye gitmek istemeyen A., ifadesi alınmak üzere
Bahçelievler Polis Merkezi'ne götürüldü.

SİHİRLİ ELİN SAHİBİ:
Antalya İTFAİYESİ

Antalya İtfaiye Dairesi Başkanı Emin Pehlivan, bugünkü mucizeyi tek bir itfaiye erinin değil tüm ekibin yaptığını söyledi. Bu tip olayların itfaiye erlerinin günlük işleri olduğunu söyleyen Duman 'İtfaiyecilik bir ekip işidir. Tek bir arkadaşımızı öne çıkarmak takım ruhuna aykırıdır. O yüzden bu gurur Antalya İtfaiyesi'nindir' diye konuştu.

Genç kadını kurtaran itfaiye eriyle ilgili ödül konusu gündeme geldiği takdirde bunun değerlendirileceğini söyledi.haberler.com