İstanbul'da duraklama devri


Trafiğin kronik sancısı haline gelen minibüs duraklarına nihayet neşter atılıyor
İSPARK yolcu indirme bindirme yerlerini düzenlemek için harekete geçti, kâhyalık sistemi de kökten değişiyor


KEŞMEKEŞE SON VERİLECEK


Kentin en işlek bölgelerine kurulan minibüs duraklarının neden olduğu trafik keşmekeşine sık sık yer veriyoruz. Durakların yolları nasıl istila ettiğini, yolcu alınıp indirilmesi sırasında ortalığın nasıl birbirine girdiğini,minibüs kâhyalarının kural tanımaz tavırlarının trafiği nasıl içinden çıkılmaz bir hale getirdiğini çarpıcı fotoğraflarla gösteriyoruz.
İşte minibüs durakları yüzünden yaşanan tüm bu curcuna nihayet sona eriyor. İSPARK, bu soruna el koyarak minibüs duraklarının yeniden düzenlenmesi için harekete geçti.


EĞİTİMLİ PERSONEL İŞ BAŞINDA


‘Umuma Açık Minibüs Durakları’ projesiyle, duraklar revize edilecek. Düzensiz yolcu indirme-bindirme ve duraklardaki karışıklık sona erecek. Kâhyalık sistemi değişecek. Duraklarda eğitimli görevliler bulunacak.
Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla geliştirilen projenin pilot uygulaması Kadıköy- Fikirtepe hattında başlatıldı. Personelin 05.00-22.00 saatleri arasında görev yaptığı durakta dört durak görevlisi ve bir hat sorumlusu var.
Proje, pilot çalışmanın ardından Kadıköy-Ümraniye, Kadıköy-Emniyet Mahallesi, Üsküdar– Kirazlıtepe-Hasippaşa duraklarında da hayata geçirilecek.
(haberturk)