Bombayı Patlatamadan Yakalandılar
AK Parti İl Başkanlığının Yakınındaki Çöp Kutusuna Parça Tesirli Bomba Bırakan İki Genç, 15 Dakika İçinde Yakalandı.Bombanın uzmanlar tarafından imha edildiğini belirten Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, "Hiçbir kimsenin canı yanmadan büyük bir badire atlattık. Bombayı bırakanlarla iki yardımcısı, gerçekleştirilen operasyonlarla anında yakalandı" dedi.

Cumhuriyet Caddesinde bulunan
AK Parti İl Başkanlığı yakınındaki çöp kutusuna iki genç tarafından dün (20 Temmuz) saat 23.45'te bir paket bırakıldı. Güvenlik kameraları tarafından anında fark edilen bombalı tuzak üzerine Emniyet Müdürü İbrahim Çelik yönetimindeki ekipler harekete geçti. Cumhuriyet Caddesinde toplanan ekipler, bir taraftan çöp kutusunun bulunduğu kesimde yaya ve araç trafiği kesilirken, diğer taraftan bomba uzmanları çalışmaya başladı. Uzmanlar, çöp kutusundaki bombayı kontrollü olarak patlattı. Bu sırada bazı işyerlerinin camları kırıldı. Parça tesirli bomba olduğu belirlenen paket, uzmanlar tarafından incelemeye alındı.

Güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda gferçekleştirilen operasyonlarda güvenlik kamelarına yansıyan görüntülerdeki iki gencin hemen yakalandığını anlatan Emniyet Müdürü
İbrahim Çelik, "Bombanın bırakılmasından itibaren 10- 15 dakika içinde hem bomba kimsenin burnu kanamadan imha edildi, hem de paketi çöpe bırakan iki kişi yakalandı. Erzurum polisinin dikkati, görevi ciddiye alması ve hassas davranması sayesinde hiçbir kimsenin canı yanmadan büyük bir badire atlattık. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerdeki bombayı bırakan iki ikişi, iki yardımcısıyla birlikte yakaladık. Tüm bu gelişmeler 10- 15 dakika içinde tamamlandı. Bombalı paket bıraktıklarını itiraf eden iki kişiye yardım eden iki kişiyi de bir saat içinde ele geçirdik. Yakalananların her hangi bir örgütle bağlantılarının bulunup bulunmadığını tespt için çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

Emniyet Müdürü
İbrahim Çelik yönetimindeki operasyonlara şube müdürleri, Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekat timleri katıldı.


haberler.com