Mardin ve Siirt'te Hain Saldırı
Mardin'de Polis Aracına, Siirt'te Askeri Kışlaya Terörist Saldırı



MARDİN'in Ömerli
İlçesi'nde devriye görevi yapan polis aracına ilçe girişinde teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Polislerinde karşılık vermesiyle çıkan çatışma sonucu teröristler kaçarken, 3 polis memuru hafif şekilde yaralandı.
Ömerli İlçesi'nde devriye görevi yapan polis otosuna saat 22.00 sıralarında ilçe girişinde pusu kuran ve sayıları henüz belirlenemeyen teröristler tarafından ateş açıldı. Araç içerisinde bulunan polislerin de karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma çıktı. Çatışma sonrasında teröristler kaçarken, hafif yaralanan ve isimleri öğrenilemeyen 3 polis, hastanede ayakta tedavi olduktan sonra taburcu edildi. Kaçan teröristlerin yakalanması için ilçede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.


SİİRT'TE ASKERİ KIŞLAYA ROKETLİ SALDIRI


Siirt'te kent merkezinde bulunan askerie kışlaya, teröristlerce roketatarlı saldırı ve ardından taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin de anında ateşle karşılık verdiği olayla ölen ya da yaralanan olmadı.


Kent merkezindeki Bayraklı Tepe Mevkii'nde bulunan Doğu Kışla'ya saat 21.15 sıralarında teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. İlk roket ateşinden sonra uzak mesafeden otomatik silahlarla taciz ateşinin de yapıldığı saldırıda güvenlik güçleri de anında karşılık verdi. Teröristlerin bulunduğu bölge, askerler tarafından yoğun ateş altında tutuldu. Yaklaşık 10 dakika süren çatışmanın ardından teröristler kaçarken, ilk ateşle birlikte askeri birlik içerisinde bulunan kuru otlar yanmaya başladı. Birlik içerisinde çıkan yangın, askerlerin çabasıyla kısa sürede söndürüldü.


Polis kent merkezinde ve birliğin çevresinde güvenlik önlemlerini arttırdı. Güvenlik güçleri ise kaçan teröristelerin yakalanması için bölgede operasyon başlattı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.




haberler.com