Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'ndeki ''Toplu Konut, Konut ve Emlak 2010 Fuarı''na katılan bir firmanın sergilediği kalem ve anahtarlık şeklindeki gizli kameralar ilgi görüyor.
Merkezi İstanbul'da bulunan kalem ve anahtarlık şeklindeki kameraları ithal eden firmanın sahibi Deniz Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çin'den ithal ettikleri kalem ve anahtarlık şeklindeki ''casus kameralara'' gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Casus kameraların ithalatına yaklaşık 1,5 yıl önce başladıklarını ve bugüne dek 5 bin adet sattıklarını ifade eden Özkan, şunları anlattı:

''Kalem ve anahtarlık şeklindeki kameraların 4 gigabayt hafızası var. 6.2 megapiksel kalitede 8 saat kesintisiz video kaydedip, 2 bin fotoğraf çekebiliyor. Anahtarlık kamera 50 metreye kadar görüntü çekebiliyor ancak 20 metreden çok daha net görüntüler elde ediliyor. Kalem kamera USB girişi sayesinde aynı zamanda flaş bellek olarak da kullanılabiliyor ve şarj edilebiliyor.''

Özkan, anahtarlık kameraları 150 liradan, kalem kameraları ise 60, 90 ve 130 liradan satışa sunduklarını kaydetti.


-''EN ÇOK FİRMA SAHİPLERİ TERCİH EDİYOR''-

''Casus kameralara'' ilginin her geçen gün artığını belirten Deniz Özkan, bu ürünlerin aynı özellikteki kamera ve fotoğraf makinelerinden da ucuz olduğunu söyledi.
Özkan, casus kameraları en çok tercih edenlerin ise firma sahipleri ve çalışan kadınlar olduğunu belirterek, ''Firma sahipleri çalışanlarını kontrol etmek, çalışan kadınları ise çocuklarını emanet ettikleri bakıcıları gözetlemek için bu kameraları tercih ediyor. Uzun süre kayıt yapması ve fark edilmeyecek özellikte olması tercih edilmesinde önemli bir rol oynuyor'' dedi.

Zaman