'Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye' sloganını bir ay önce 'Güçlü Türkiye, Güçlü Ordu' diye değiştiren Genelkurmay Başkanlığı, bugünkü bilgilendirme toplantısında yine önceki sloganı kullandı. AA bugün bu fotoğrafı servis etti.

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metın Gürak, bilgilendirme toplantısında konuştu. Anadolu Ajansı abonelerine bu fotoğrafı servis etti.
Genelkurmay Başkanlığı, ilk kez geçen yıl 30 Ağustos afişlerinde kullanılan "Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye" sloganını değiştirmişti.
Haziran sonunda hazırlanan afişlerde 'Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye' yerine, 'Güçlü Türkiye, Güçlü Ordu' sloganı kullanılmıştı.
Ordunun Türkiye'nin önünde yer alması üzerine çıkan tartışmalar sonrasında, Genelkurmay Başkanlığı hareke geçmiş ve sloganı değiştirmişti.

Yeni slogan ilk olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın 2219. kuruluş yıldönümü için hazırlanan afişte yer aldı.
Sloganda Türkiye, ordunun önüne alındı ve "Güçlü Türkiye, Güçlü Ordu" olarak değiştirildi.

Slogandaki değişim üzerine o dönem medyada çıkan haberlere Genelkurmay'dan herhangi bir açıklama yapılmamıştı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın 2219. kuruluş yıldönümü için hazırlanan afiş.
Ancak Genelkurmay'ın uzun bir aradan sonra bugün yaptığı bilgilendirme toplantısında Anadolu Ajansı'nın servis ettiği fotoğrafta yine 'Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye' sloganını kullanıldığı görüldü.
Böylece Genelkurmay sloganını yine değiştirerek ordunun gücüne yeniden vurgu yaptı. (ntvmsnbc)


HERONLARLA İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, TSK içindeki bazı askeri personelin HERON insansız hava araçlarını düşürmeye çalıştıklarıyla ilgili iddialar konusunda, bu konunun basında yer aldığı gibi ne isim ne rütbe ne de kimliğini belli edecek hiçbir bilgi olmayan belirsiz iki kişi arasında geçen bir konuşma metni olduğunu belirterek, halen Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın konu üzerindeki delil tespiti işlemleriyle ilgili çalışmasını çok yönlü olarak sürdürdüğünü bildirdi.
Zaman