Korgeneral, Başbakan'ı Karşılamadı


Hakkında Yakalama Kararı Verilenlerden Korgeneral Mustafa Korkut Özarslan, Havaalanına Gitmedi
BALYOZ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı verilenlerden 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa
Korkut Özarslan, bugün Elazığ ve Bingöl'de miting yapacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Elazığ Havaalanı'nda karşılanmasında yeralmadı. Erdoğan geçen 8 Mart'ta Elazığ'da meydana gelen depremde gösterdikleri çaba nedeniyle kente ziyareti sırasında Korgeneral Özarslan'a sarılarak teşekkür etmişti.

İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Balyoz soruşturması kapsamında 102 sanık için yakalama kararı verdi. Büyük çoğunluğu asker olan bu kişiler arasında, geçen 8 Mart'ta Elazığ'da meydana gelen depremde gösterdikleri çaba nedeniyle deprem bölgesine gelen Başbakan Erdoğan'ın sarılıp teşekkür ettiği Korgeneral Mustafa Korkut Özarslan da bulunuyor. Başbakan Erdoğan'ın sarılıp teşekkür ettiği Korgeneral Özarslan ile Başbakan Erdoğan'ın bu fotoğrafı gazete ve televizyonlarda yer almıştı.

Depremden hemen sonra askerlerle birlikte ağır hasar gören köylere giden Korgeneral Mustafa
Korkut
Özarslan, enkazlara sivil savunma ekipleri gelmeden müdahalede bulunmuş ve bir çok vatandaşın kurtarılmasını sağlamıştı. Korgeneral Özarslan, sarsıntıların ardından depremzedelerin başta sıcak aş olmak üzere bütün sorunları ile yakından ilgilenmişti. Korgeneral Özarslan, gazetecilerin Başbakan ile kucaklaşma konusundaki soruları üzerine, demeç verme yetkisinin olmadığını belirterek, "Asker olarak görevlerimizi yapmaya devam ediyoruz" demişti.haberler.com