Kavurucu sıcaklar geliyor!Güneş altında sıcaklık, 45 derece hissedilecekDevlet Meteoroloji İşleri'nden alınan bilgilere göre önümüzdeki hafta Türkiye'ye kavurucu sıcaklar geliyor. Güneş altında sıcaklık 45 derece hissedilecek. Bu arada yaz sağanakları da sürecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri öğle saatlerinde parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı ve çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Yozgat ve Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, Sinop çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, kuzey ve batısı (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bingöl, Muş, Malatya ve Elazığ) ile Van çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Diyarbakır çevreleri kısa ve süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
haberler.com