Bağırsaklarından saç tokası çıktı2,5 yıldır karın ağrısı ve mide bulantısı çeken 36 yaşındaki N.K adlı kadının onikiparmak bağırsağında saç tokası olduğu tespit edildi. Operasyonla alınan saç tokası doktorları da şaşırttı.


Geçtiğimiz hafta Özel Yaşam Hastanesine başvuran N.K, 2,5 yıldır karın ağrısı ve mide bulantısı çektiğini belirterek yardım istedi. Daha önce çeşitli hastanelerde muayene olduğunu belirten N.K, önce karşıdan sonra yandan röntgen çekildi. Cismin hareket etmediğini belirleyen Opr. Dr. Arslan Karaman, endoskopi yoluyla operasyon yapma kararı aldı. Uyutulan hastanın bağırsağına kadar özel aygıt yoluyla inen Karaman, "Onikiparmak bağırsağına saplanmış olan saç tokasını yavaş yavaş organlara zarar vermeden ağızdan çıkardık. Biz de şaşırdık. Sağlık personelimizde şaşırdı. Hastanın ailesine gösterdik inanmakta zorlandılar." dedi.

Bu tür metallerin yutulması sonrasında zaman zaman bu tür şikâyetlere neden olduğunu ifade eden Opr. Dr.Arslan Karaman, "Hastanın çocuğunun saçıyla uğraşırken saç tokasını yanlışlıkla yutmuş olabileceği görüşüne vardık." diye konuştu. Midesinde saç tokası bulunan N.K ise durum karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

haberaktuel