+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Merhum Gandi'ye Hakaret Ediyorsunuz!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Merhum Gandi'ye Hakaret Ediyorsunuz! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  hayallerinde özgür кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  >>мαуıη тαяℓαѕı<<
  Mesajlar
  14.275
  Blog Yazıları
  110
  Tecrübe Puanı
  107375338

  Tanımlı Merhum Gandi'ye Hakaret Ediyorsunuz!

  Merhum Gandi'ye Hakaret Ediyorsunuz!


  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Taş
  Referandum gezilerine
  Bingöl ile başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra geldiği Elazığ'da vatandaşlara seslendi.

  Başbakan
  Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'da referanduma destek istedi. Gakkoşlardan 'evet' oyu beklediğini ifade eden Erdoğan, "Anayasa cebimizdeki para, soframızdaki ekmek ile bire bir ilgilidir." dedi.

  Bingöl'den Elazığ'a gelen Başbakan, PTT Meydanı'nda Elazığlılara seslendi. Erdoğan'ı kalabalık bir kitle, alkışlar eşliğinde karşıladı. Ellerinde 'Evet' yazılı bayraklarla meydana gelen vatandaşlar, Başbakan'a destek verdi. Başbakan burada yaptığı konuşmada, yeni anayasanın gerekliliğine dikkat çekti. Başbakan Erdoğan, hiç kimsenin kendisini milletin üstünde göremeyeceğini vurguladı. Erdoğan, "Bazı zihniyetlerin bu millete nasıl gözle baktığını siz Gakkoşlar çok iyi biliyorsunuz. Birileri tam 7 buçuk yıldır laf üretirken biz 81 vilayette eser üretiyoruz. Birileri sürekli yalan, çamur ve hakaret ederken, biz Türkiye'nin 780 milyon kilometre karesinde hizmet yapıyoruz. Birileri milletin iradesini gasp etmek için kirli işlerle uğraşırken biz çetelerle uğraşıp şu boynumuzu bükmeden uğraşıyoruz." dedi.

  "MİLLETİN EMANETİNİ MİLLETTEN BAŞKA ALACAK YOKTUR"


  Milletin emanetini milletten başka alacak kimsenin olmadığının altını çizen Başbakan, şöyle dedi: "Hiç kimse kendisini milletin üstünde göremez. Bazı zihniyetlerin bu millete nasıl gözle baktığını sizler biliyorsunuz. Bunlara milletimize 'bidon kapağı' derler, bunlar herkesi cahil kendilerini her şeyi bilir zannederler. Bugünde yetki milletindir diyoruz, son sözü millet söylüyor diyoruz. Söz de karar da milletindir diyoruz. Biz 27 Temmuz seçimlerine giderken yeni anayasanın ne kadar gerekli olduğunu belirttik ve 'demokrasi standartlarını daha da yükselteceğiz, özgürlükleri daha da iyi yapacağız, bu milletin ufkuna yakışan bir anayasa yapacağız' dedik. Yeni anayasa için ciddi hazırlıklar yaptık ama, ne tür engellemelere karşı kaldığımızı biliyorsunuz. Bu kez 12 Eylül Anayasası'ndan sonraki en kapsamlı anayasayı meclise getirdik. Önündeki engellerin kalkması ve daha da büyümesi için anayasa değişmelidir. İşsizlik, yolsuzluk, terörle mücadeleyi sağlamak için anayasa değişmelidir. Biz sözümüzden dönmeyiz dedik. Biz milletimize söz verdik ve her türlü girişimi göze aldık. Bu anayasa değişikliğini toplumsal mutabakatı almak için görüşü olan, çalışması olan herkesin kapısını çaldık ve dinledik. Siyasi partilere çağrı yaptık, 'Gelin bu pakete katkı verin' dedik ama buna hiç kimse yanaşmadı. Şunu unutmayın, anayasa bir milletin kaderi ile doğrudan ilgilidir. Anayasa cebimizdeki para, soframızdaki ekmek ile bire bir ilgilidir. Anayasa sadece devletin metni değildir.
  Elazığ'ın tüm mahallelerini ilgilendiren bir metindir."

  "AH BENİM GAKKOŞLARIM AH"


  CHP'nin, bu anayasanın değişmesi gerektiğini söylediğini, raporlar hazırladığını ama "Gelin değiştirelim" denildiğinde de kapılarını kapattıklarını söyleyen Erdoğan, 1982'den beri MHP'nin bu anayasadan şikayet ettiğini ancak 'hadi görüşelim' dediklerinde çok nezaketsiz bir şekilde geri çevirdiğini aktardı. BDP parti kapatmaya kaştı çıkıyor ama anayasa oylamasından hem kendileri kaçıyor, hem de şimdi seçmen tabanını halk oylamasından kaçırıyor. TBMM'de görüşmeler başladığında bize en ağır hakaretleri ettiler. Buradan soruyorum, anayasa paketinin içeriğine ilişkin bir tek eleştiri duydunuz mu? Hala bunlar çarşıda pazarda dolanıyor. Ah benim Gakkoşlarım ah. Bunların bugüne kadar bu millete bir hayırları dokunmadıkı bugün dokunsun. Bu anayasa değişikliği bir AK Parti projesi değildir. Bu bir Türkiye millet projesidir. Yıllarca 12 Eylül Anayasa'sından şikayet ettiler, hep dile getirdiler hadi gelin deyince kaçtıklarını görüyoruz. Tek yürek halinde diyoruz ki, 'Sevdamız millet kararımız evet' Gakkoş bu işte. Mesele bu. Peki bunlar ne diyorlar, AK Parti bu değişikliği kendisi için yapıyor."


  Erdoğan, konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da taş attı. Miting alanından "Vur vur inlesin, Gandi dinlesin" seslerinin yükselmesi üzerine Erdoğan, "Merhum Gandi'ye hakaret ediyorsunuz" dedi.

  Elazığ'dan daha büyük bir oranda 'evet' beklediğini belirten Erdoğan, "MHP'ye gönül vermiş kardeşim kendi geleceğin için oy vereceksin. CHP'ye oy veren kardeşim, çocukların için geleceğin için oy vereceksim. BDP'ye oy veren kardeşlerim Türkiye için demokrasi için oy vereceksin. Sizlerden koskocaman büyük bir 'evet' bekliyorum. Bu gün bu miting bittikten sonra 50 gün durmayacağız, kapı kapı dolaşıp anlatacağız. Özgürlüklerimiz için, daha ileri demokrasi için, kadın hakları için, memurlarımız için, çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için evet" diye konuştu.


  haberler.com

 2. #2
  silence.. elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  notre dame
  Mesajlar
  9.937
  Blog Yazıları
  43
  Tecrübe Puanı
  107375073

  Tanımlı Merhum Gandi'ye hakaret ediyorsunuz!

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'da düzenlenen mitingte referandumda anayasa değişikliği için 'Evet' oyu istedi.

  Anayasa değişikliğinin bir AK Parti projesi değil, bir Türkiye projesi olduğunu vurgulayan Erdoğan, farklı partilere oy verenlerden de oy istedi. Erdoğan, geçmişte olduğu gibi bugün de ekonominin iyi gittiği, işsizliğin azaldığı, demokratik adımların atıldığı zamanlarda terör olayların artırdığını kaydetti.

  Erdoğan, terör saldırıları karşısında korkmayacaklarını, demokratik adımları atmaya devam edeceklerini söyledi. Erdoğan, terörle mücadelenin uzun soluklu olduğunu el ele vererek başarıya ulaşılabileceğini vurguladı.

  Erdoğan, konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da taş attı. Miting alanından "Vur vur inlesin, Gandi dinlesin" seslerinin yükselmesi üzerine Erdoğan, "Merhum Gandi'ye hakaret ediyorsunuz" dedi.

  Erdoğan, Elazığ'da şöyle konuştu:

  "Siz bu harekete omuz verdiniz. Biz de size mahcup olmamak için, başımızı öne eğmemek için gece demeden, gündüz demeden çalıştık, çalışıyoruz. Dikkat edin, birileri 7,5 yıldır laf üretirken, biz 81 vilayette eser üretiyoruz. Birileri sürekli iftira üretirken, yalan üretirken, çamur üretirken, hakaret ederken; biz Türkiye'nin 780 bin kilometrekaresinde hizmet üretiyoruz. Birileri sinsi senaryolar yazarken, biz çetelerle, mafyayla, her türlü hukuk dışı örgütlenmeyle şu boynumuzu asla bükmeden, geri adım atmadan mücadele ediyoruz. Çünkü, siz bize yetki verdiniz, siz bize emanet yüklediniz. Milletin emanetini milletten başka alacak yoktur. Hiç kimse kendisini milletin üzerinde göremez. Bunlar milletime "Göbeğini kaşıyan adam" derler, bunlar milletime "Bidon kafalı" derler. Bizim mücadelemiz bu zihniyetle. Biz taa en başında, yola çıkarken "Yeter, söz de milletin, karar da milletin" dedik. Bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Bugün de son sözü millet söyler diyoruz. 7,5 yıldır söylediğimiz gibi bugün de söz de karar da milletindir.

  22 Temmuz 2007 seçimlerine giderken yeni bir Anayasa'nın ne kadar büyük bir beklenti olduğunu vurguladık. "Demokrasinin standartlarını yükselteceğiz, yasakları tarihe havale edeceğiz, özgürlükleri çağdaş standartlara ulaştıracağız" dedik. "Bu miletin ufkuna yakışan bir Anayasa yapacağız" dedik. Milletimiz de bu düşüncemize destek verdi. Anayasamız için çalıştık, bu süreçte ne tür engellemelere maruz kaldığımızı biliyorsunuz. Kapatma davası olumlu şekilde sonuçlandıktan sonra bu kez 12 Eylül Anayasası'nda en kapsamlı değişikliği Meclis gündemine getirdik. Mevcut Anayasa ile sıçrama yapabilmemiz mümkün değildi.

  Anayasa bir ülkenin kaderiyle doğrudan ilgilidir. Bir ülkenin kalkınması, ilerlemesiyle doğrudan ilgilidir. Cebimizdeki parayla, ekmeğimizle ilgili bir metindir. Anayasa hiçbir zaman Ankara'nın metni değildir, sadece devletin metni değildir. Elazığ'ın, Doğukent'in, Kırklar Mahallesi'nin, Sürsürü Mahallesi'nin, Esentepe'nin, Fevzi Çakmak'ın, buralarda yaşayan kardeşlerimi doğrudan doğruya ilgilendiren bir metindir. Elazığ'ın her bir köyüyle, beldesiyle doğrudan alakalıdır. Türkiye 26. sıradan gelip, 17. büyük ekonomi haline gelmişse biliniz ki bu, bizim yüceltmemizle olmuştu. Türkiye işsizliği 3 puan birden azaltıyorsa güven ve istikrarla hareket etmemizin göstergesi. Elazığ'ın her bir köyüne yol yaptık, su götürdük, çevre yolunu tamamlama aşamasına ulaştırdıysak bilin ki millet irademize sımsıkı sahip çıkmamızın göstergesidir. Biz bununla yetinemeyiz.
  GEÇMİŞTE ANAYASANIN DEĞİŞMESİNİ İSTİYORLARDI, ŞİMDİ...

  Anayasa değişmeli, daha modern, hukuk normları hayata geçmelidir. Türkiye'nin daha ileri seviyeleri yakalayabilmesi için anayasa değişmelidir. İşsizlik, yoksulluk, terörle mücadele için anayasa değişmelidir. 2007'den itibaren girişimlerimiz oldu. Ama bizi nasıl oyaladıklarını siz gördünüz. Biz sözümüzden dönmeyiz dedik. Her riski göze alarak değişiklik girişimlerini başlattık. Bu anayasa değişikliğini toplumsal mutabakatı sağlayarak yapmayı biz en önemli kriter olarak gördük. Görüşü olan herkesin kapısını çaldık. Özellikle Meclis'te grubu bulunan partilere çağrıda bulunduk. Gelin buna katkı verin dedik. Ama hiçbiri buna yanaşmadı. CHP 1982'den beri bu anayasanın değişmesi gerektiğini söylüyor. Bununla ilgili çalışmalar da yapıyor. Ama beraber değiştirelim dediğimizde kapıları bize kapattılar. 1982'den beri MHP şikayet ediyor. Değişmesi gerektiğini söylüyor. Ama hadi değiştirelim dediğinde görüşme taleplerini bile nezaketsiz bir şekilde geri çevirdiler. BDP parti kapatmalardan şikayet ediyor. Şimdi seçmen tabanını halk oylamasından kaçırıyor. Bize en ağır hakaretleri yaptılar. En ağır iftiralarla bizi karalamaya yöneldiler. Buradan soruyorum. Anayasa paketinin içeriğine ilişkin bir tek eleştiri duydunuz mu? Biz anayasa konuşuyoruz onlar farklı yerde dolaşıyor. Hayır oyu vermek için öne sürebildikleri bir tek gerekçe var mı? Millete anlatabilecekleri bir tek argümanları var mı? Sadece hakaret ediyorlar. Konuyu sürekli başka yerlere çekiyor. Kendi şahsi hırsları için bir varlık mücadelesine dönüştürüyorlar. Bunlardan bugüne kadar millete bir hayır gelmedi ki!


  İnternetHaber

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Gandi'den Sezen'e telefon
  By "SenSiziM" in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-25-2010, 18:00
 2. Gandi Kemal'in mal varlığı şaşırttı
  By "SenSiziM" in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-20-2010, 13:05
 3. 'Küstahca hakaret ediyorsunuz!'
  By "SenSiziM" in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-02-2010, 19:07
 4. Merhum - Merhum Nedir - Merhum Hakkında
  By zeynep in forum Nedir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-10-2008, 09:38
 5. Merhum - Merhum Nedir - Merhum Hakkında
  By zeynep in forum Nedir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-05-2008, 14:23

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375