Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 18 Temmuz'da meydana gelen patlamada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Yüzbaşı Barış İbrahim Yurtseven toprağa verildi.
Cenazeye katılardan biri ''Mustafa Kemal'in askerleri ölmez'' diye bağırdı.

Şehit Yüzbaşı Yurtseven için Kocatepe Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit katıldı.
BAŞBUĞ KÜÇÜK BİR ÇOCUĞU ÖPTÜ

Orgeneral Başbuğ, Babacan ve diğer yetkililer, Yurtseven'in eşi Gamze Yurtseven ile anne ve babasına başsağlığı dileklerini iletti. Orgeneral Başbuğ, bu sırada, Yurtseven'in yakınları arasında bulunan küçük bir çocuğu öptü.

Yurtseven'in Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerce alınarak top arabasına konuldu. Bu sırada cenazeye katılanlar Yurtseven'i selamladı.
BABASINA EL SALLADI

Şehit Yüzbaşı Yurtseven'in 2 yaşındaki kızı Ece, cenaze boyunca elinden düşürmediği oyuncağıyla babasına el sallayarak, onu son yolculuğuna uğurladı.
"MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİ ÖLMEZ"

Bu sırada bir kişi yüksek sesle ''Mustafa Kemal'in askerleri ölmez'' dedi. Yurtseven'in cenazesi bir süre top arabasında taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Cebeci Askeri Şehitliğine götürüldü.

Cenazeye katılmak için sağlanan araçlara binilirken cenazeye katılanlardan birisi ''Bunların hesabı sorulacak'' dedi. Şehit Yüzbaşı Yurtseven, şehitlikte dualar arasında toprağa verildi.
İnternetHaber