Türkiye 12 Eylül’de yapılacak Anayasa referandumu için geri sayıma başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bingöl'de, MHP Lideri Devlet Bahçeli Düzce'de, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Malatya'da halka seslendi. Bingöl’deki mitingde ise diğerlerinde farklı bir olay yaşandı. CHP’li belediye başkanı Başbakan’ı “Evet” şapkası ile dinledi.
CHP Bingöl Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bingöl'deki miting alanındaydı.
CNN TÜRK Haber Koordinatörü Yavuz Oğhan'ın objektifine yakalanan başında "evet" şapkasıyla yansıyan CHP'li Belediye Başkanı, "Seçimler başka ama referandumda oyum 'evet' olacak. Sadece kendim değil, çevremdeki insanların da 'evet' oyu vermesi için çalışacağım" dedi.
KILIÇDAROĞLU'NUN YORUMU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memioğlu'nun 'evet' şapkası takmasıyla ilgili olarak "İnsanlar referandumda diledikleri gibi oy kullanabilirler. AKP'nin gizli gündemine tutsak olmak, onun gösterdiği havucu görüp perde arkasını anlamamaktır. O belediye başkanı kimse görüşeceğim. Bakalım bizim belediye başkanımız mı halkın belediye başkanı mı, göreceğiz" dedi.
Kılıçdaroğlu, uçakta, Balyoz savcısıyla ilgili sorulan sorulara ise "Bu soruları o davaların savcısı olan Sayın Başbakan'a sormak gerekir" dedi.
Kılıçdaroğlu ayrıca CHP Ankara milletvekili Eşref Erdem'in "hayır kampanyası partimize zarar verir" sözlerine "Deneyimli bir politikacının bunu görmesini isterdim. Sayın Eşref Erdem'le daha önce de farklı görüşlerimiz oldu. Henüz kendisiyle konuşma fırsatım olmadı. Ancak daha sonra bazı açıklamalarını düzeltti" açıklamasını yaptı.


İnternetHaber