CHP Genel Sekreteri Önder Sav, 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği referandumuyla ilgili ilginç açıklamalar yaptı.
Partisinin Gençlik Kolları il başkanları toplantısının açılışında konuşan Sav, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "12 Eylül'den asıl CHP nemalandı." eleştirisine tepki gösterdi. Bunun doğru olmadığını söyleyen Sav, "CHP'ye bu sözlerle sataşmak hiç kimseye hayır getirmez. Şöyle tarihin derinliklerine bir bakalım. CHP'yle uğraşan irili ufaklı hiçbir parti iflah olmamıştır. Bu iktidar da tarihin çöplüğüne gidecektir." diye konuştu.

CHP Genel Sekreteri, 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişikliği referandumunda AK Parti politikalarının oylanacağını iddia etti. "Sandığa giden seçmen, bu çarpık anayasa değişikliklerini tartışırken kendi yaşamında gözünün önünden geçenleri de sandığa yansıtacaktır." şeklinde mesajlar verdi. CHP'nin Kemalist bir parti olduğunu söylemekten çekinmemeleri gerektiğini vurgulayan Önder Sav, Atatürk'ün Cumhuriyet'i gençlere emanet ettiğini, çünkü yetişkinlerin zamanla 'yoldan sapabileceğini' düşündüğünü ileri sürdü. Örnek olarak da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı gösterdi. İsim vermeden, "Zamanında Dev-Yol, Dev-Sol davasında yargılanan, aralarında benim de müvekkilim olan kimi solcular bugün AKP saflarında maalesef bakanlık yapıyorlar. Sapmanın örneği, yüce Atatürk'ü haklı çıkardı."

Zaman