'Bu Ülkeden Beni Kimse Kaçırtamaz'


Balyoz Soruşturması Kapsamında Hakkında Yakalama Kararı Çıkarılan Emekli Paşa Çok Sert Açıklamalarda Bulundu.
Milletin gözü bu davanın üzerinde olsun.

Balyoz soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı verilen eski 1’inci
Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan, “Savcılıktan ne zaman çağırdılarsa, hemen gittim. Şimdiye kadar kaçmadım, bu ülkeden beni kimse kaçırtamaz” dedi.

Doğan,
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin iki günden bu yana gündeme oturan yakalama kararıyla ilgili şunları söyledi: “Ağır bir komployla karşı karşıyayım. Bu komplonun içinde bazı siyasiler de bulunuyor. Bu gelişmeler karşısında milletin ses çıkarma zamanıdır. İfade vermeye hazırım. Pazartesi adliyede olacağım. Milletin gözü bu davanın üzerinde olsun. Millet 5 ay sonrasına duruşma günü verildiğini görsün.”

Gruplu teslim


Eski Özel Kuvvetler Komutanı emekli Korgeneral Engin Alan’ın avukatı Ayhan Nacak da şöyle konuştu: “Mahkemedeki işlemler en az 25 dakika süreceği için toplu olarak teslim olmak yerine küçük gruplar halinde teslim olacaklar. Pazartesi avukatlar olarak karara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde itirazda bulunacağız.”


Adresler eski


İddianamede birçok komutanın emekli olmalarına rağmen adreslerinin yıllar önce görev yaptıkları yerler olması da dikkat çekti. Listenin dördüncü sırasında yer alan Emekli Orgeneral Ergin Saygun’ın görev ve ikamet yeri, “
TSK Genelkurmay İkinci Başkanı Merkez Ankara” olarak belirtilirken, Elazığ 8’inci KolOrdu Komutanı Mustafa Korkut Özaslan’ın da ikametgah adresi Ankara’daki lojmanlar olarak gösterildi. Harp Akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Yurdaer Olcan, İstanbul’da görev yapmasına rağmen adresi Hakkari’nin Yüksekova İlçesi olarak yer aldı.haberler.com