Lice'de Mayın Patladı: 6 Asker Yaralı


Şırnak'taki Mayından Sonra Lice'de Askeri Aracın Geçişi Sırasında, Mayının Patladı Sonucu 6 Asker Yaralandı.
Diyarbakır'ın
Lice
ilçesinde, askeri aracın geçişi sırasında, terör örgütü PKK üyelerince yola döşenen mayının patlatılması sonucu 6 asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Lice-
Kulp karayolunun 3. kilometresinde, askeri aracın geçişi sırasında, terör örgütü PKK tarafından daha önce yola döşenen uzaktan kumandalı mayın patlatıldı.

Araçta bulunan 6 asker yaralandı.


Yaralı askerler, helikopterle götürüldükleri
Diyarbakır
Asker Hastanesinde tedavi altına alındı.

Dün de Şırnak'ta Mayın Patlamştı

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi ile Güçlükonak İlçesi arasında kalan Küpeli Dağı'nda
PKK'lı teröristlere yönelik 5 gün önce başlatılan operasyonlar aralıksız devam ediyor. Dün bu bölgede, yola döşenen bir mayının patlaması sonucu 1 astsubay ile 3 er yaralandı.

güçleri, bu bölgede arazi arama tarama faaliyeti yaptığı sırada yola döşenen el yapımı bir mayın patladı. Patlama sonucu 1 astsubay ile 3 er yaralanGüvenlik dı. Yaralılar, askeri helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na bağlı birliklerin mayının patladığı bölgede bir grup teröristin çembere alındığı belirtiliyor.


Akçay Tugay Komutanlığı'ndan tam donanımlı yüzlerce askerin de havadan Sikorsky helikopterler ile operasyon bölgesine sevk edildiği öğrenildi.Küpeli Dağı Kırkağaç bölgesine konuşlanan ve geniş bir bölgeyi kontrol atılan alan askerlere, havadan da Kobra tipi saldırı helikopterleri destek veriyor.haberler.com