Bolu'da cinnet: 1'i polis 2 yaralı!Bolu'da, cinnet getirdiği iddia edilen ve evinin penceresinden rastgele ateş açan Bülent Ö, bir polis memuru ile mahalle muhtarını vurarak yaraladı. Bülent Ö, polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.


Olay, saat 19.00 sıralarında Kalıcı Konutlar Yaşamkent Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 101'inci ada 3'üncü blok 2'inci katta oturan Bülent Ö. cinnet getirip evinin penceresinden silahla rastgele ateş etmeye başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekibi çevre güvenliğini sağladıktan sonra polis memuru Metin Y, yan dairede oturan mahalle muhtarı Mustafa Akalın ile birlikte Bülent Ö.'nün oturduğu daireye gitti. Kapıyı açan Bülent Ö, muhtar Mustafa Akalın ve polis memuru Metin Y.'ye silahla ateş etti.

Kulağından yaralanan polis memuru Metin Y. ile karnına isabet eden kurşunlarla durumu ağır olan muhtar Akalın, ambulansla Köroğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yerine gelen muhtar Mustafa Akalın'ın eşi uzun süre gözyaşı döktü. Uyarılara rağmen silahını teslim etmeyen Bülent Ö. ise polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


haberaktuel