MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, anayasa değişikliği paketine destek veren ülkücüleri ağır sözlerle eleştirdi.
Bu isimler için "İçimize fitne sokmak isteyen Tayyip Erdoğan'a bunlar köpeklik yapıyorlar." nitelendirmesinde bulunan Yıldırım'ın sözleri tepki çekti.
Recai Yıldırım, MHP Adana İl Başkanlığı tarafından Seyhan Otel'de düzenlenen toplantıya katıldı. Buradaki konuşmasında referandumda 'hayır' demelerinin gerekçelerini aktaran Yıldırım, ardından paketi destekleyen ülkücüleri eleştirdi. Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: "Günlerden beri eski ülkücü yaftasını boğazına geçirerek, yıllar önce ihanet eden ve partiden uzaklaşan, yoldaşlarını yolda bırakmış, şehitlerine sırtını dönmüş dönekler; 18 yıl sonra televizyona çıkıyor 'eski Adana Ülkü Ocakları başkanıyım' diyor, referandumdaki tavrının 'evet' yönünde olacağını beyan etmekten utanmıyor. 40 yıl Türkçülük yapacaksınız. Türk milliyetçiliği yapacaksınız. Sonra emperyalizme uşaklık yapanlara uşaklık yapacaksınız. Arkadaşlarımızın da bunları bilerek bunlara tavır koymaları gerekiyor.

Moralinizi bozmasın. Birtakım insanları televizyonlara çıkarıyorlar, Tayyip Erdoğan'ın cephe gerisinde propagandasını yapıyorlar; içimize fitne sokmak isteyen Tayyip Erdoğan'a bunlar köpeklik yapıyor. Taşeronluk yapıyor." MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, 'Hatay Dörtyol'da 4 polisi şehit eden teröristlerin kullandığı aracın MHP'li Payas Belediye başkan vekiline ait olması ve başkan vekilinin gözaltına alınması'nın hatırlatılması üzerine, "Hiç öyle bir şey duymadık. 4 polisi PKK'lı öldürmedi de MHP'li belediye başkanı mı öldürdü? Aracı kaçırılmış olabilir." şeklinde konuştu.

Zaman