"PKK da Devlet de Beni Dinlemiyor"


Avukatlarıyla Görüşen Öcalan İlginç Açıklamalar Yaptı
Abdullah Öcalanavukatlarıyla görüştü. Ankara'ya ve Kandil'e mesajlar verdi. Öcalan, 'Ölen polisler askerler için de üzülüyorum' derken sözlerini şöyle sürdürdü: Devlete sesleniyorum sorunu çözeceksen çöz. İmha edeceksen et.
PKK'ya sesleniyorum. Yapacaksan yap teslim olacaksan teslim ol... Öcalan aşırı sıcaklardan da etkilendiğini söyledi. Her hafta olduğu gibi bir kez daha avukatlarıyla görüşen Öcalan ilginç açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalardan satır başları:

ASKERLER VE POLİSLER İÇİN ÜZÜLÜYORMUŞ


Bu toplum daha ne kadar kaldıracak bu yaşananları. Ben bu yaşananlardan üzüntü duyuyorum, sadece
PKK'lılar için değil ölen polisler-askerler için de üzülüyorum. Ama yetmiyor.

"BİR SAAT BİLE UYUYAMIYORUM"


Endişeliyim, kaygılıyım, olanlardan memnun değilim. Bunların yaşanmaması için, sorunun çözümü için gece gündüz düşünüyor, çabalıyor, hatta bir saat bile uyuyamıyorum. Bu gelişmelerden rahatsızım ve bunları aşmaya çalışıyorum.


"
PKK DA DEVLET DE BENİ DİNLEMİYOR"

Devlet de
PKK da bildiğini okuyor. İşte görüyorsunuz iki taraf da beni dinlemiyor, aldıkları kararları uyguluyorlar. Ben devlet ile PKK arasında boğulmayıp, bunları aşmaya çalışıyorum.

"DEVLET VE
PKK'YA SESLENİYORUM"

Devlete sesleniyorum, bu sorunu çözeceksen çöz, imha edeceksen et!
PKK'ya da sesleniyorum, devrim yapacaksan yap teslim olacaksan da ol! Artık bu işi uzatmanın manası yok, artık toplum bu çözümsüzlüğü, oyalamayı kaldırmıyor.

Bana burada yedi-sekiz yıldır dört kez 'bekleyin' dediler, her seferinde
Seçim var dediler. Ama sonuç ortada. Ben referandumdan sonra oyalamaya izin vermeyeceğim. İşte referandumdan sonra bu sefer önümüzde Seçim
var, seçime az süre kalmış bahanesiyle oyalanmayı kabul etmeyeceğim
SICAKLARDAN ŞİKAYETÇİ

Sağlık koşullarım daha önce belirttiğim gibi, farklı bir şey yok. Nefes alma sıkıntım devam ediyor. Bu son günler çok sıcak olduğu için etkiliyor, oldukça havasız ve boğucu.haberler.com