Trabzon'da akciğer rahatsızlığı sebebiyle ameliyat için sedyede beklerken yaşadıklarına isyan eden üniversite öğrencisi Çağlar Gazioğlu, yanına yaklaşan ve daha sonra öldüğünü öğrendiği lösemi hastası çocuğun 'şükretmelisin' sözleri üzerine lösemi hastası çocuklara trombosit ve kan bulmak için grup kurdu.
KTÜ öğrencisi Çağlar Gazioğlu'nun (24), hayatının akışını, hastalığı sırasında yaşadığı bir olay değiştirdi.

Yaklaşık 2 yıl önce ders çalıştığı sırada aniden rahatsızlandığını ve hastaneye kaldırıldığını ifade eden Gazioğlu, "Vize haftasıydı ve ders çalışırken göğsüme ani bir ağrı girdi. Hemen acile gittik. Orada yapılan tetkikler sonucunda hemen ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Ben o sırada beklerken kendi kendime söyleniyor ve bunun neden başıma geldiğine anlam veremiyordum." diye konuştu. Yanına, 10 yaşlarında lösemi hastası bir kız çocuğunun yaklaştığını belirten Gazioğlu, "Saçları dökülmüştü ve lösemi hastasıydı. Bana gülümseyerek 'şükretmelisin' diye fısıldadı.'' dedi. O anda kendinden utandığını, ameliyatın ardından sağlığına kavuştuğunu ifade eden Gazioğlu, kendisine 'şükretmelisin' nasihati veren küçük kızın öldüğünü duyduğunu ve büyük bir üzüntü yaşadığını anlattı.
Etkilendiği bu olayın ardından "bir şeyler yapmalıyım" fikrinin doğduğunu ifade eden Gazioğlu, şöyle devam etti: "Bu çocukların en büyük probleminin trombosit ve kan ihtiyacı olduğunu öğrendim. Okuldaki arkadaşlarımızın ve hocalarımızın da destekleriyle, sosyal paylaşım sitesi üzerinden, 'Trabzon'daki lösemili kardeşlerimize destek' adında bir grup oluşturduk. Bu grupta özellikle Trabzon'daki lösemili kardeşlerimizin trombosit ve kan ihtiyaçları için ailelerden bize ulaşan duyuruları yayınladık.

Zaman