Bursa’da geçen hafta bir çöpte bulunan ve bedeni parçalara ayrılmış Münevver Karabulut cinayetini hatırlatan, kesik kadın bacaklarının sırrı hala çözülemedi. Polis testere ile kesildiği tespit edilen bacakların kimliğini tespit etmek için 58 kayıp kadının ailelerinden DNA örneği almaya başladı. Bugün yine bir çöpte bulunan kurşun izi olan kanlı erkek gömleği ise akılları karıştırdı.
Merkez Nilüfer İlçesi'nde geçen perşembe günü çöplükte bulunan parmakları ojeli olan bir çift bacağın kime ait olduğu henüz belirlenemedi. Adli tıp kurumu morgu'na getirilen bacakların elektrikli testere ile profesyonelce ve üç hamlede kesildiği ortaya çıktı.

Kadın olduğu sanılan bacakların sahibini araştıran polis, Emniyet Müdürlüğü'ne yakınları tarafından kayıp başvurusunda bulunulan 58 kadının ailesine ulaşıp bacaktaki örneklerle eşleştirmek için DNA örneği almaya başladı.

Bursa’daki hastanelerde son 1 hafta içersinde hiçbir hastanın iki bacağının kesilmediğini tespit eden polis, çevre illerdeki hastanelerden yardım istedi.
Merkez Osmangazi İlçesi Meşe Sokak'ta bugün öğle saatlerinde plastik çöp konteynerinde kanlı gömlek bulundu. Kısa sürede belirtilen adrese giden polis, üzerinde kurşun izi bulunan gömleğin bir erkeğe ait olduğu belirledi.

hürriyet