+ Konu Cevapla
2 / 3 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
6 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Genelkurmay, askerlerin şehit oluşunu böyle seyretti

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Genelkurmay, askerlerin şehit oluşunu böyle seyretti Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #6
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Genelkurmay Başkanlığı'nın Hantepe baskını ardından ortaya çıkan Heron görüntüleriyle

  Genelkurmay Başkanlığı'nın Hantepe baskını ardından ortaya çıkan Heron görüntüleriyle ilgili sessizliğine tepkiler dinmek bilmiyor.
  Şehit aileleri dernekleri Genelkurmay'ın derhal açıklama yapmasını istiyor. İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yavuz Alphan, Genelkurmay'ın suskunluğuna sert tepki gösterdi. Alphan, "Genelkurmay Başkanlığı'nın Heronların görüntü gönderdiği 30 merkezdeki personelin evine baskın yaptığı söyleniyor. Ekranda seyreden subaylar nerede? Bunların içinde hiç mi Allah'ını seven, vatanını, milletini seven yokmuş. Çocuklar ölüyor bunların umurunda değil." dedi. Görüntülerin çok vahim olduğunu ve susmakla, açıklama yapmamakla bu suçun örtülemeyeceğini kaydeden Alphan, Hantepe'ye 6 dakikada helikopter gidebilecekken 6 saat sonra ulaşılmasının bir açıklamasının olması gerektiğini ifade etti. Bu söylediklerini ekrandaki görüntülerin de desteklediğine dikkat çeken Alphan, çocuğunu kaybeden 6 askerin ailelerinin her gün bir açıklama gelmemesiyle acılarının katlandığına dikkat çekti.

  Doğu ve Güneydoğu Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Müslüm Öztürk de Genelkurmay'ın suskunluğunun kabul edilemeyeceğini aktardı. Aradan bir haftadan fazla zaman geçmesine rağmen halen sorumlular hakkında soruşturma açılıp açılmadığını bilmediklerini belirten Öztürk, şehit aileleri olarak Genelkurmay'dan derhal açıklama beklediklerini ifade ediyor. Yozgat Şehit Aileleri Derneği Başkanı Zübeyir Altunok da Genelkurmay'ın sessiz tavrının şehit yakınlarını kahrettiğini belirtti. Altunok, sorumluların yargı önüne çıkarılmasını istiyor.

  Zaman

 2. #7
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Hantepe'de yaralı kurtulan asker Zaman'a konuştu: Heron görüntülerini izledim koşan o

  Heronların saniye saniye görüntülediği Hantepe baskını konusunda Genelkurmay 15 gündür suskun. Savunma Bakanı Vecdi Gö nül'ün 'Görüntüler Hantepe değil' sözlerine ise saldırıdan yaralı kurtulan gaziden yalanlama geldi: "Heron görüntüleri bizim çatıştığımız tepeye ait."

  Kamuoyu, Heron görüntülerine rağmen Hantepe'de 6 askerin şehit edilmesine göz yumulduğu iddialarına 15 gündür cevap bekliyor. 20 Temmuz 2010'da 17 askerin de yaralı kurtulduğu baskını yaşayanların anlattıkları da skandalı doğruluyor. Zaman'ın ulaştığı bir Hantepe gazisi, baskında ciddi ihmallerin olduğunu söylüyor. İsminin açıklanmasını istemeyen gazi, askerî yardımın 15 dakika uzaklıktaki birlikten dört saat sonra geldiğine dikkat çekiyor. Bu olayın peşini bırakmayacaklarını belirten gazi, "Görüntülere rağmen baskınla ilgili kimsenin açıklama yapmamasını anlayamıyorum." diyor. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün 'Görüntüler orası değil' sözlerine ise tepki gösteriyor. İnternetten izlediği Heron görüntülerinin Hantepe'de kendilerinin bulunduğu tepeye ait olduğunu vurguluyor. Teröristlerin el bombası attığı sırada mevziden koşan askerlerden birisinin de kendisi olduğunu ifade ediyor. 02.00'de gerçekleşen baskın anını yaşıyormuş gibi anlatan Hantepe gazisi soruyor: "Saldırı olursa helikopterlerin yardıma gelmesi gerekiyordu. Neden bize askerler yaya olarak gün ışırken yardıma geldi?"
  Teröristlerin baskınında ciddi ihmalin olduğunu söyleyen gazi, çatışma sonrasında askerî yardımın en fazla 15 dakika uzaklıktaki Hantepe'deki birlikten dört saat sonra geldiğini vurguluyor. Hantepe gazileri ve şehit aileleri olarak bu ihmalin peşini bırakmayacaklarını söyleyen gazi, "Bu görüntülere ve ihmal iddialarına rağmen baskınla ilgili kimsenin açıklama yapmamasını anlayamıyorum." dedi.
  Baskını, sanki o anı yaşıyormuş gibi anlatan Hantepe gazisi, terörist grubun altı farklı bölgeden mevzilere sızdığını, ilk çatışmanın Hantepe üs bölgesini koruyan yeni inşa edilen karakolda gece 02.00 sularında meydana geldiğini kaydetti. Burada 40'tan fazla askerin olduğunu söyleyen gazi, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Aldığımız askerî eğitimler gereği, bir yerde saldırı ve baskın olduğunda en fazla 15 dakika içerisinde helikopterlerin yardıma gelmiş olması gerekiyordu. Fakat bize helikopter desteği yerine yaya askerî yardım dört saat sonra geldi."
  Gazi, teröristlerle üç mevkide 2 saat boyunca çatıştıklarını, bulundukları bölgeye yapılan el bombalı saldırının ardından arkadaki mevkiye çekildiklerini söyledi. Burada uzun süre yardım beklemelerine rağmen helikopterlerin gelmediğini belirten gazi, Hantepe saldırısında yakın arkadaşlarının da şehit olduğunu söyledi.
  HANTEPE GAZİLERİ HUKUKÎ MÜCADELE BAŞLATACAK
  Hantepe'deki birlikte 400'den fazla askerin görev yaptığını söyleyen gazi, baskınla ilgili, "Yüzde yüz ihmal var." diyor. Havanın aydınlanmasıyla yardım ulaştığını belirten gazi, helikopterlerin 4 saat sonra sadece yaralı askerleri almaya geldiğini kaydediyor. Şehit ailelerinin çocukları için adalet aramaktan vazgeçmemelerini gerektiğini ifade eden gazi, kendisi gibi yaralanan ve o baskındaki arkadaşlarının da hukukî mücadeleye destek vereceklerini vurguladı.
  Taraf Gazetesi'nin ortaya çıkardığı Heron görüntüleriyle ilgili Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün sözleri tepki çekmişti. Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın İzmir'deki bir toplantısında Türkiye Harp Malulü Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Volkan Kaya, Vecdi Gönül'e yaklaşıp skandal Hantepe Heron görüntülerini sormuştu. 1995 yılında yedek subay olarak askerlik görevini yaptığı Cudi'de mayın patlaması sonucu sağ gözünü kaybeden Kaya, Bakan Gönül'e, "Eğer böyleyse biz komutanlarımıza nasıl güveneceğiz? Ben haybeye mi gittim?" dediğini aktarmıştı. Gönül ise şu cevabı vermişti: "Böyle bir şey yok. O videonun koordinatları başka yerden alınmış, sonra servis edilmiş. Hiçbir basın mensubu böyle görüntüler elde edemez. Böyle şeylere inanmayın. Gönlünüz rahat olsun. Genelkurmay'a söyleyeyim bir açıklama daha yapsın." Star Gazetesi yazarı Şamil Tayyar, bu konuşmayı köşesine taşımış ve Gönül'e bazı sorular yöneltmişti.
  Heron skandalı örtbas mı ediliyor?
  Heron skandalına sessiz kalınıyor

  Genelkurmay'ın baskını saniye saniye izlediği ortaya çıktı
  Genelkurmay baskını saniye saniye izledi
  Generaller canlı yayında askerlerin şehadetini seyretti  Zaman
  Konu nur yağmuru tarafından (08-17-2010 Saat 13:59 ) de değistirilmistir.

 3. #8
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Heron iddiasını inceletiyorum hiçbir şeyin üstü kapatılamaz

  Genelkurmay'ın 16 gündür cevap vermediği Heron skandalı konusunda kamuoyunu umutlandıran açıklama Cumhurbaşkanı Gül'den geldi. Hantepe baskınını kare kare izleyen komutanların 6 askerin şehit edilmesine göz yumduğu iddialarını değerlendiren Gül, "Bu kadar konuşulan bir konuya kayıtsız kalınamaz." dedi.

  Genelkurmay'ın 16 gündür sessiz kaldığı Hantepe baskınındaki ihmal iddialarına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül el koydu. 6 askerin şehit edildiği Hantepe baskınını saniye saniye aktaran Heron görüntülerini izleyen komutanların saldırıya göz yumduğu iddialarını incelettiğini belirten Gül, hiçbir şeyin üstünün kapatılamayacağını söyledi. Kamuoyunun bu kadar konuştuğu bir konuya kayıtsız kalınamayacağının altını çizen Gül, "Hiçbir şeyin üstü kapatılamaz. Yanlışları olanlar varsa bunların ayıklanması gerekir." dedi. Dün resmî ziyarette bulunmak üzere Azerbaycan'a giderken gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı, terörü ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan demokratik açılımdan cumhurbaşkanlığı görev süresi tartışmasına kadar birçok konuda da önemli açıklamalar yaptı.

  Görev süresiyle ilgili olarak ne dese farklı yorumlandığını ve çeşitli polemiklerin yapıldığını söyleyen Abdullah Gül, kendisinin bu konuyla değil, vakit bittikten sonra 'şunları da yapsaydım' dememek için görevini en iyi şekilde yapmakla meşgul olduğunu belirtti. Bu arada süre konusunda bir belirsizliğin olduğunu kabul eden Cumhurbaşkanı, öngörülebilirliği sağlamak açısından bunun bir an önce giderilmesinin doğru olacağı görüşünde. Gül, bu konuyu Başbakan Erdoğan'la konuşup konuşmadığı sorusuna ise 'Hayır' cevabı verdi. Cumhurbaşkanı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde Dışişleri'nin Hrant Dink'le ilgili yaptığı iddia edilen ve tartışmalara yol açan savunma hakkında ise "Maalesef, yeterli tedbir alınmadığı için bir vatandaşımızı kaybetmişiz. Bunun ondan veya bundan dolayı yaşandığı ayrı bir mevzu." dedi.

  Kürt sorunu ve terör örgütü PKK'ya ilişkin bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Gül, meselenin cumhurbaşkanı olduktan sonra en fazla kafa yorduğu konu olduğunu ifade etti. Gül, şunları şöyledi: "Adını nasıl söylersek söyleyelim. Türkiye'nin böyle bir problemi var. Cumhurbaşkanı olduktan sonra en fazla kafa yorduğum, basına açık veya kapalı olarak tarafları çağırıp dinlediğim, okuduğum bir konu bu. Ülkenin değişmeyen gündemi. Geçen yılki Meclis açılışında yaptığım konuşma, birileri tarafından yazılıp önüme konmuş bir konuşma değildi. Uzunca süre üzerinde çalışarak o konuşmayı hazırladım. Bugün geri dönüp tekrar bakılmasında fayda var. Çözüm bulunmazsa sorunun ileride daha tehlikeli hale geleceğini, uluslararasılaşma riskini söyledim. Türkiye'nin her açıdan çok daha büyük ve güçlü olması için bu problemi çözmesi şart. Bununla ilgili görüşlerimi MGK'da, Meclis'te, siyasi liderlerle görüşmelerde, medyada da dile getiriyorum. Bu işin sonu yok, herkes tekrar düşünmeli. Terör örgütü de elindeki silaha dayanarak bir güç vehmediyorsa yanılıyor. Kanla, şiddetle netice almaları imkânsız."
  Etnik temelli sorunların çözümü için IRA örneğinde Clinton'ın devreye girmesi, siyasi bazı hakların verilmesi gibi örnekler hatırlatıldığında ise Cumhurbaşkanı Gül, terörle mücadelede her türlü yöntemin devreye girebileceğini ifade etti. Abdullah Gül, şöyle konuştu: "Terörle mücadelede her türlü yöntem devreye girer. Önemli olan terörü bitirmek, ülke gündeminden çıkarmaktır. Elbette devlet, terörle masaya oturup pazarlık yapmaz; ama devletin birçok kurumu vardır ve onlar nasıl hareket edeceğini bilir."


  Terör bitse, imparatorluk gibi güçlü oluruz
  Habur'da yaşananlar, Dörtyol ve İnegöl olaylarından sonra bu sorunun çözümünde tarihî fırsatın hâlâ devam edip etmediği yönündeki bir soruya ise Cumhurbaşkanı Gül, "Tarihî fırsat devam ediyor. Bu halk suni olarak yapıştırılmış bir halk değil. Öyle olsaydı, tutkalın çürüdüğü söylenirdi. Bu milleti, kim, nasıl ayıracak?" karşılığını verdi. "Türkiye'nin genel demokratik standartlarını yükselterek bu sorunu aşabiliriz." diyen Cumhurbaşkanı, şunları ekledi: "Bu yıl şehit düşen vatandaşlarımızın yakınlarıyla iftar yaptım. Gelenlerin çoğu Doğu ve Güneydoğu kökenli aileler. Önümüzdeki döneme dair her şey kontrolümüzde değil, ancak hepimiz bu ateşi söndürmek için aklıselimle düşünerek hareket etmeliyiz. Bu problem Türkiye'nin gündeminden çıktığı an, Türkiye bir imparatorluk gibi güçlü olur." ABD Başkanı Barack Obama'nın Toronto'daki görüşmede Başbakan Tayyip Erdoğan'ı İsrail'le ilişkileri düzeltmesi yönünde sert şekilde uyardığı yolunda dün Financial Times gazetesinde yayımlanan haberin hatırlatılması üzerine ise Cumhurbaşkanı, "Böyle bir uyarı veya yaptırım olsa bilgim olurdu." karşılığını verdi. Sözlerini, "Ayrıca Türkiye ile ilişkilerde kimse parmak sallayamaz." diye sürdüren Gül, "Kısa süre önce Obama Türkiye'yi aradı, Irak konusunu konuştu. İlişkilerde bir sıkıntı yok. Türkiye her alanda yapıcı politika izliyor. Ancak bazıları için alışık oldukları Türkiye yok artık. Bütün süreçlerde aktif rol alan bir Türkiye var. Bunun şaşkınlığı oluyor. Bu işleri eskiden biz yapardık diyenler var. Ama önemli olan yapılan işlerin istikameti. Demokrasi, insan hakları, pazar ekonomisi gibi ortak değerleri paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

  Zaman

 4. #9
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Gönül: Heronlar konusunda resmi bir açıklamam olmadı, olmayacak

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'takipçiyiz', Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ise "Hiçbir şeyin üstü kapatılamaz" dediği Heron skandalıyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ilginç bir değerlendirmede bulundu.  Gönül, bu konu hakkında hiçbir açıklama yapmayacağını söyledi. Çeşitli inceleme ve açılışlara katılmak üzere seçim bölgesi İzmir'e gelen Bakan Gönül, Adnan Menderes Havaalanı'nda Heron görüntülerine ilişkin sorularla karşılaştı. Gazetecilerin, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki Hantepe baskınındaki Heron görüntülerine rağmen yardım gönderilmemesiyle ilgili skandalın hatırlatılması üzerine bakan Gönül, "Resmi bir açıklamam olmadı, olmayacak. Daha önce de olmadı." şeklinde cevap vererek aracına binip uzaklaştı. Bakanı, havaalanında AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak ve il yönetimi karşıladı.
  (CİHAN)

 5. #10
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Genelkurmay Başkanlığı Heron açıklaması yapacak

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, heron skandalıyla ilgili olarak, "Kamuoyunda kafa karıştırıcı şeyler olabiliyor, hiçbir şeyin üzerini kapatma söz konusu olamaz." dedi.
  Cumhurbaşkanı Gül, cuma namazını Bebek Camii'nde kıldı. Cami çıkışı vatandaşlarla bir süre sohbet eden Gül, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Orgeneral İlker Başbuğ'un veda ziyaretinde Heron olayının konuşulup konuşulmayacağının sorulması üzerine Gül, "Genelkurmay Başkanı'mızın yaşı doluyor, bugün (dün) bana vedaya gelecek. Bununla ilgili bir açıklama Genelkurmay tarafından yapılacak. Kamuoyunda kafa karıştırıcı birçok şeyler olabiliyor. Onunla ilgili açıklamalar yapılacak. Genelkurmay da bizler de böyle bir konu olunca sorarız. Bununla ilgili Silahlı Kuvvetler içinde soruşturmalar yapılıyor, hiçbir şeyin üzerini kapatma diye bir şey söz konusu değil. Bununla ilgili açıklamalar yapılacak, bunlar çok teknik konular o bakımdan açıklamaları bekleyin." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Gül, Heron skandalı için daha önce, "Hiçbir şeyin üstü kapatılamaz. Yanlışları olanlar varsa bunların ayıklanması gerekir." ifadelerini kullanmıştı.

  Zaman

+ Konu Cevapla
2 / 3 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Şehit ve yaralı askerlerin kimlikleri belli oldu!
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-15-2011, 15:13
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-06-2010, 11:03
 3. Şehit cenazesinde böyle bağırdı!
  By elma in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-25-2010, 08:25
 4. Genelkurmay: 2 şehit daha verdik
  By kalbiimsinn in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 02-24-2008, 03:00
 5. Şehit askerlerin baba ocağına ateş düştü
  By XxCANISIxX in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-21-2007, 16:59

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375