+ Konu Cevapla
3 / 3 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3
11 den 13´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Genelkurmay, askerlerin şehit oluşunu böyle seyretti

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Genelkurmay, askerlerin şehit oluşunu böyle seyretti Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #11
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Tanımlı Genelkurmay'ın Heron açıklaması tatmin etmedi: İddialar yine cevapsız

  Genelkurmay Başkanlığı, Heron skandalı konusundaki suskunluğunu 20 gün sonra bozdu. Ancak internet sitesinden yapılan açıklama kamuoyundaki tereddütleri gidermedi. Heron görüntülerine rağmen 6 askerin şehit olduğu Hantepe baskınına neden müdahale edilmediğine tatmin edici cevaplar verilemedi. Açıklamada çelişkili ifadeler dikkat çekerken, birçok soru yine cevapsız kaldı.
  Genelkurmay, Hantepe'de 6 askerin şehit olduğu baskındaki Heron skandalıyla ilgili sessizliğini nihayet bozdu. Dün internetten açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı, kamuoyuna sunulan görüntülerin 'eksik ve yanlış' olduğunu savundu. Açıklamada, Heron görüntüleri çok net olmasına rağmen, takviye güçlerin bölgeye gönderilmemesine ise kötü hava şartları gerekçe gösterildi. Ancak teknik detay ve yeterli bilgi içermeyen açıklamadaki çelişkili ifadeler dikkat çekiyor. Gediktepe ile Hantepe baskınlarına ilişkin basına yansıyan görüntüler tek bir görüntüymüş gibi değerlendiriliyor. Oysaki, sınırı geçen militanları gösteren görüntüler Gediktepe Karakolu baskını öncesine aitti. Genelkurmay buradan hareketle Hantepe baskınından önceden haberdar olunmadığını izah etmeye çalıştı. Terör örgütünün doçka (uçaksavar) kullandığının belirtildiği açıklamada, çetin arazi şartlarına rağmen Hantepe bölgesindeki hakim mevzilere bunların nasıl yerleştirildiği ve neden istihbarat alınamadığı cevaplanmıyor. Genelkurmay'ın kelime oyunları yaptığını belirten USAK Genel Koordinatörü Sedat Laçiner, kamuoyunun beklediği açıklamanın bu olmadığını söyledi. "Açıklamalar, soruları gidermekten çok, soru işaretlerini artırıyor." dedi. Emekli istihbaratçı Binbaşı Kemal Şahin ise Genelkurmay'a soruyor: "Tatmin edici olmayan basit bir açıklama için neden bu kadar beklediniz?"


  Genelkurmay'ın internet sitesinden yaptığı açıklama Hantepe baskınındaki şüpheleri cevaplamak yerine soru işaretlerini artırdı. Açıklamada Hantepe Karakolu'na zamanında yardım gidememesinin sebebi olarak bölgedeki "sis" gösterildi. Ancak aynı alanla ilgili basına yansıyan Heron görüntülerinde hareket eden teröristler net bir şekilde tespit ediliyor. Genelkurmay açıklamasında bölgedeki hakim mevzilere uçaksavar yerleştirildiğinden hava aydınlandıktan sonra da helikopterlerin hareket alanını sınırlandırdığı belirtiliyor. Bu ifadeden çatışmaların gündüz de devam ettiği anlaşılıyor.
  Ayrıca terör örgütünün kullandığı doçkaların (uçaksavar) çetin arazi şartlarına rağmen bölgedeki hakim mevzilere nasıl yerleştirildiği ve nasıl hiçbir istihbarat alınmadığının cevabı verilmiyor. Ağır silahları getirerek pusu, taciz ve sızmalarla organize olarak gerçekleştirilen bir saldırının istihbaratının alınamaması normal değil. Genelkurmay açıklamasında 01.45'te başladığı, 04.30'da yardıma gidildiği belirtiliyor. Bu bile saldırının başlamasından 2 saat 45 dakika boyunca birliğin kendi başına bırakıldığının kabulü anlamına geliyor. Oysa, baskın görüntülerinde 7 teröristin saat 03.00'te olay bittikten sonra elini kolunu sallaya sallaya yaklaşık yarım saat bölgede dinlendikleri; daha sonra toparlandıkları ve dağıldıkları görülüyor.
  Ayrıca Heron görüntülerinin ilgili birimlerden neden silindiği, soruşturmanın neden görüntüyü sızdıranlara yönelik yapıldığı, ev ve işyerlerine neden baskın yapıldığı da açıklanmıyor. Taraf gazetesinde yayımlanan ve internete yansıyan Hantepe baskını görüntülerine göre Heronlar saldırı henüz başlamış iken görüntü alıyor. Mevziye geliş anları görüntünün alınmasından yaklaşık 30 dakika sonraya denk geliyor. Genelkurmay ise açıklamasında ilk görüntünün 46 dakika sonra alındığını ileri sürüyor. Oysa çatışmanın hemen başında alınan Heron görüntüleri dikkate alınsa, bölgede konuşlu askeri uçakların emir alıp hedefleri imha etmeleri 20 dakikada mümkün iken bu yapılmıyor. Baskının yapıldığı üs bölgesi ile Hantepe mevkiindeki karakol arasında yalnızca 500 metrelik mesafe bulunuyor. Buna rağmen dakikalar süren görüntülerde herhangi bir yardımın geldiği de gözlenmiyor.
  Teröristlerin topçu atışına maruz bırakıldığı iddiası da görüntülerle çelişiyor. 7 teröristin toplanması, dinlenmesi ve sonra dağılıp gitmesi baskından 30 dakika sonra gerçekleşmiş oluyor. Buna rağmen Heron'un verdiği koordinatlar çerçevesinde toplarla ve hava kuvvetlerine ait uçak ve helikopterlerle ne doçkalar ne de kaçan teröristler vuruluyor. Çatışmanın fasılalar halinde yaşandığı da dile getiriliyor. Buna karşın bekleme anında atış yapılıp imha edilmemeleri de dikkat çekici.
  Cevap bekleyen sorular: TSK, görüntülerin saldırıdan sonra çekildiğini savunuyor ancak Hantepe'de kaydedilen görüntülerin çatışma anına ait olduğu çok açık. Kamuoyu yanıltılmak mı isteniyor?  Hava şartları iyi olmadığı için helikopterlerin kalkamadığı belirtiliyor. Heronlar nasıl oluyor da dakikalarca havada kalarak görüntü kaydedebiliyor? Ayrıca uçak neden kaldırılmıyor?
  Batman'daki Heronları takip merkezi saldırıdan 15 dakika önce Hantepe'yi uyarırken, karakolda 'bir sorun yok' cevabı verildi. Buna rağmen termal kameralar, sensörler ile aydınlatma düzenekleri neden kullanılmadı?
  Hava şartları iyileştikten sonra helikopterler, PKK'lıların doçka saldırılarına maruz kalacağı endişesiyle havalandırılmadı. Teröristler 150 kilodan fazla bir ağırlığa sahip olan 3 doçkayı tepelere nasıl yerleştirdi?
  Hantepe'nin karşısındaki PKK'nın Zap kampından gelen teröristlerin lojistik yığınak yaparken fark edilmemeleri mümkün mü? Yoksa hava yine sisli miydi?
  'Saldırı ihtimali yok, gereksiz bunlar' denilerek 50 askerin bulunduğu alt ve üst mevziler neden boşaltıldı?
  Saldırı öncesinde yığınak yapılıyor
  26 Temmuz'da basına yansıyan bilgilere göre saldırıdan 10 gün önce askerî birliklerin uyarıldığı ortaya çıktı. Bunun yanında Heronlar, saldırıdan 15 dakika önce PKK'lı grubu tespit etti. "Bir grup sızma var." diyerek Hantepe'yi uyaran Batman'daki Heronları takip merkezine, "Sorun yok, her şey kontrolümüzde." karşılığı verildi. İhmal iddialarını güçlendiren çarpıcı bir bilgi de bölgenin hemen karşısındaki PKK'nın Zap kampından gelen teröristlerin günler süren lojistik yığınak yapması. Katırlarla bölgeye yığınak yapan teröristler, Hantepe'nin karşısındaki hâkim tepelere 3 adet doçka yerleştirdi. Hâkim tepelerde kayalıkların arasına kurulan doçkaların, saldırının ardından 3 gün boyunca atış yaptığı ve imha edilemediği ifade edildi. 19 Temmuz gecesi yaşanan saldırının ardından, helikopter desteğinin hava muhalefeti gerekçe gösterilip destek gönderilmediği ortaya çıkıyor. İhmaller sadece bunlarla sınırlı değil. Daha önceki karakol baskınlarında olduğu gibi termal kameralar yine çalışmadı. Birliğe yaklaşanları tespit eden sensörler faaliyette değildi. Görüş alanını genişleten aydınlatma mayınları devreye girmedi. Bütün bu iddiaları saldırıda yaralı kurtulan Hantepe gazisi erler de doğruladı. Hataylı Piyade Er Yusuf Kılıç, baskın öncesi 'Saldırı ihtimali yok, gereksiz bunlar.' denilerek 50 askerin bulunduğu alt ve üst mevzilerin boşaltıldığını söylemişti.
  Heronların olduğu yere helikopter nasıl gidemiyor?
  Genelkurmay Başkanlığı'nın Heron skandalıyla ilgili açıklamaları terör uzmanlarını da tatmin etmedi. İşte görüşler:
  USAK Genel Koordinatörü Sedat Laçiner: Haftalar boyunca bekledikten sonra yaptıkları açıklamaya baktığımızda, 'bunu başlattık bunu yaptık' diyorlar. Kamuoyu bu açıklamaları beklemiyordu. Kelime oyunları da yapmaya gerek yok. "30 noktadan izlenmiyordu." diyorlar. 30 noktadan izlenmiyorsa, 9 noktadan mı izleniyordu? Genelkurmay şunu açıklamalıdır: "Bugüne kadar, karakolun basıldığı ve çatışmanın yaşandığı yere yetiştirdiği bir helikopter olmuş mudur? Hangi karakol baskınında helikopter yetişti? Buna örnek verebilir mi? Enteresan bir durum var. Hantepe'de yanlış yapan birisi varsa 3-5 kişidir. Bunların görevden alınması gerekiyor. Genelkurmay bunu yapmak yerine, her baskının ardından zafiyetin olmadığını savunan açıklamalar yapıyor. Suçluları teslim etmek yerine, koruyarak kendi kurumsal yapısına da zarar veriyor. Yapılan açıklamalardan zaten Genelkurmay Heronları göndermeden önce çatışmadan haberdar olduğunu belirtiyor. E madem böyle bir durum var, Heronları gönderirken neden helikopteri göndermedin? Heronların gittiği yere, helikopter gitmez mi? Genelkurmay'ın yaptığı açıklamalar soruları gidermekten çok, soru işaretlerini artırıyor.
  Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi: İdari tahkikatın bu kadar uzun sürmesi garip. Tahkikatın bir hafta içinde açıklanması gerekirdi. Helikopterlerin müdahale edememesini hava şartlarına bağlıyorlar. Cumhurbaşkanı'nın "Açıklama yapılacak." duyurusunun ardından böyle bir tahkikatın başlatılması da zaten, bu işin zoraki yapıldığını gösteriyor. Zoraki yapılmış bir açıklama sorulara cevap vermiş bir açıklama değildir. O bölgeye helikopterler, başka bir yönden de gidebilirdi. Bir kısım ihmallerin olduğu anlaşılıyor. Bölgeye hem teröristlerin gerisini engelleme safhasında hem de karakola yardım konusunda gecikmeler olmuş. Bunun arkasının muhakkak takip edilmesi gerekir.

  İSTİHBARAT NEDEN DİKKATE ALINMADI? Emekli istihbaratçı Binbaşı Kemal Şahin: Genelkurmay'ın açıklamasından kesinlikle tatmin olmadım. Milli Savunma Bakanı "Görüntüler oraya ait değil." demişti. Şimdi görüntülerin Hantepe'ye ait olduğu kabul edildi. Açıklamada Heronların bölgeye baskından yarım saat sonra yönlendirildiği yer alıyor. Neden hiç yardım ekibi göremiyoruz? Saldırılardan önce bölgede teröristlerin bulunduğuna dair istihbarat bilgileri gelmişti. Neden Heronlar teröristlerin geliş güzergahları üzerinde değil de farklı bir yerde konuşlanıyor? Genelkurmay bu açıklama için neden bir ay bekledi? Bu kadar basit bir açıklamayı daha önce de yapabilirdi.  TSK, görüntüleri doğruluyor
  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Başkanı Volkan Kaya, Genelkurmay'ın Hantepe saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamanın kendisini tatmin etmediğini söyledi. Kaya, şu ifadeleri kullandı: "En sonunda böyle bir açıklama yaptılar. Ne diyelim! Ama madem böyle bir araştırma yaptılar, niye günlerce kamuoyuna duyurmadılar? İnşallah orada şehit olan arkadaşlarımızın aileleri tatmin olmuştur. Beni bu açıklama çok açık ve net bir şekilde tatmin etmedi. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül bana bu görüntüleri hiçbir basın mensubunun elde edemeyeceğini, montaj olduğunu söylemişti. Açıklama ise görüntülerin gerçek olduğunu ortaya çıkardı. Hani kimse bu görüntüleri elde edemezdi? Soruşturmayı hava kapalıydı, sisliydi diyerek yürütüp sonuçlandırmak ne kadar doğru?" ÖZDEMİR ÖZKAN İZMİR


  Heron açıklaması çelişkilerle dolu

  HABER ANALİZ - AZİZ İSTEGÜN DİYARBAKIR

  Genelkurmay Başkanlığı'nın 20 Temmuz'da yaşanan Hantepe saldırısından tam 1 ay sonra yaptığı açıklama soru işaretlerine cevap olmaktan uzak. Çukurca ilçesinin Kavşak-Uzundere bölgesi arasındaki Hantepe'de konuşlu askerî birliğe sızan PKK'lıların 6 askeri nasıl şehit ettiğini Heronların görüntüsüyle bütün Türkiye izledi. TSK'nın açıklamasında bazı ihmal iddiaları dolaylı şekilde doğrulanırken, bazı konulara hiç değinilmiyor. Genelkurmay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün 'görüntülerin bizim Heronlara ait olmadığı' sözlerini ise yaptığı açıklama ile yalanlıyor.
  Bölgenin hâkim tepelerinden biri olan Hantepe'de konuşlanan birliklerin en yüksek teknolojik imkânlara sahip olduğu ancak bunların kullanılmadığı iddia edilmişti. Termal kameralar faaliyet dışı olduğu için hareketliliğin gözlenemediği, birliğe yaklaşan şahısları tespit eden sensörlerin çalışmadığı, aydınlatma mayınlarının da devreye girmediği yönündeki iddialara Genelkurmay hiç değinmiyor. Kobra helikopterlerin destekte geç kaldığını ise doğruluyor. İnternet sitesinde yapılan açıklamada, saldırı 01.46'da başlamasına rağmen destek amaçlı helikopterlerin ancak 04.30'da olay mahalline ulaşabildiği belirtiliyor. ZAP vadisindeki yoğun sis ve toz bulutu, gecikmeye gerekçe gösteriliyor. Oysa Heronların çektiği görüntü son derece net. Ayrıca, hani TSK her türlü hava şartlarında, gece gündüz operasyon yapma kabiliyetine sahipti!

  Genelkurmay, teröristlerin çevredeki hakim arazilere mevzilendirdiği doçkalar sebebiyle, hava aydınlandıktan sonra bile bölgeye helikopterin inemediğini, tahliyelerin karayoluyla yapıldığını açıkladı. Kahredici bir acziyetin ifadesi olan bu cümleler, Zap kampından gelen PKK'lıların günler öncesinden hâkim tepelere lojistik yığınak yaptığını da zımnen kabul ediyor. Teröristler tarafından Hantepe'nin karşısındaki kayalıklara yerleştirilen doçkaların (uçaksavar) saldırıdan sonra 3 gün boyunca atış yaptığı ileri sürülmüştü. Sadece gövde ve namlu ağırlığı 35 kilogram olan, üstüne monte edildiği ayakların 157 kilogram geldiği doçkaların elde taşınması imkânsız. Bu durum, "Daha önce Dağlıca ve Aktütün saldırılarında da kullanılan doçkalar, Hantepe'nin karşısına nasıl kuruldu, neden kimse müdahale etmedi?" sorusunu gündeme getiriyor. Doçka ve roketatar kullanan teröristlerin, Hantepe'deki bazı mevzilere girerek, askerî birliğe ait birtakım silah ve mühimmatı götürdüğü belirtiliyor. Teröristlerin yanlarına alarak Kuzey Irak'a götürdükleri silah ve malzemeler arasında, termal silah, havan ve termal kamera da bulunuyor. İnsansız uçakların saldırıdan 15 dakika önce Hantepe'deki birliği uyardığı yönündeki bilgileri yalanlayan Genelkurmay, istihbarat birimlerinin 10 gün önce yaptığı uyarıya hiç değinmedi. Üstelik, Hantepe'deki askeri birlik, 28 Mayıs 2009 tarihinde de saldırıya uğramıştı. Operasyona çıkan askerlerin güzergâhına yerleştirilen mayının patlaması üzerine 6 asker şehit olmuş, 8 asker de yaralanmıştı.


  ZAMAN

 2. #12
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Tanımlı 'Teröristlerin yaptığı yığınak nasıl görülmedi?'

  Hantepe saldırısından yaralı olarak kurtulan askerlerin ifadeleri, cevapsız kalan soruları gündeme getiriyor. Bunların başında teröristlerin günler önce bölgeye yaptığı lojistik yığınak geliyor.

  [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Sahip/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]

  Hantepe'nin karşısındaki tepelere 157 kiloluk 3 adet doçkanın (uçaksavar) yerleştirildiği, saldırının ardından 3 gün boyunca atış yapan doçkaların imha edilemediği ileri sürülmüştü. Hantepe gazileri, bölgede sürekli Heronların uçtuğunu ve görüntü aldığını vurguluyor. Buna rağmen söz konusu uçaksavarlar bölgeye taşınırken Heronların tespit edememiş olması soru işaretlerine yol açıyor.
  Hantepe gazisi: Heronlar o bölgede sürekli uçuyordu
  Genelkurmay Başkanlığı'nın 'Heron' skandalıyla ilgili yaptığı açıklama kamuoyunu tatmin etmedi. Heronların kaydettiği görüntüler ve tanık ifadeleri de Genelkurmay'ın yazılı açıklamasıyla çelişiyor. Genelkurmay açıklamasında olay anında Heronların 40 km uzakta başka bir bölgede olduğu ileri sürülüyor. Ancak Hantepe saldırısından yaralı olarak kurtulan askerlerin ifadeleri TSK'nın açıklamasıyla çelişiyor. Hantepe gazisi, bulundukları bölgede sürekli Heronların uçtuğunu ve görüntü aldığını söylüyor. Gazinin bu sözleri, Heronlara rağmen teröristlerin hakim tepelere 157 kg ağırlığındaki doçkaları (uçaksavarların) nasıl taşıdığı konusunda soru işaretlerine sebep oluyor. Baskında ilk çatışmanın kendisinin bulunduğu mevzide başladığını söyleyen gazi, internetten izlediği Heron görüntüleri için "Çatışma anını tüm çıplaklığıyla gösteriyor." diyor.
  Teröristlerle iki saat boyunca çatıştığını belirten gazi, bulundukları mevzinin önünde kayalıklar olduğu için sızmayı fark edemediklerini söylüyor. Teröristlerin ilk önce roketle kendi mevzilerine saldırdığını, yaklaşık iki saat boyunca çatıştığını söyleyen gazi, "Teröristleri bir anda mevzilerin içerisinde gördük. Komutanımızın emriyle ön mevzileri boşaltarak yukarı doğru çekildik. Çekildiğimiz mevziye iki el bombası atıldı. Mevziye düşen iki el bombası sonucunda ben ve arkadaşlarım yaralandık. Daha sonra Üsteğmen Çetin Aylar'ın talimatıyla yukarı bölgeye çekildik." diyor.


  ÜSTEĞMEN: ÇATIŞMADAN KAÇARSAM BENİ ALNIMDAN VURUN
  Heron görüntülerinde mevziye atılan el bombası sonrası yukarı doğru koşan askerlerden biri olduğunu belirten gazi, o anı hatırlamamak için ne gazete okuduğunu ne de televizyonlara baktığını söylüyor. Şehit Üsteğmen Çetin Aylar'ın kendilerine bir vasiyeti olduğundan bahseden gazi, "Çetin üsteğmenim bir gün bizim timi topladı ve dedi ki, 'Eğer bu bölgede bir çatışma çıkar ve o çatışmadan benim kaçtığımı görürseniz gözümün yaşına bakmadan vurun. Eğer vurmazsanız size hakkımı helal etmem." dediğini
  söylüyor.


  ZAMAN

 3. #13
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Tanımlı Hava şartları bozuksa, Heron nasıl görüntü aldı?

  enelkurmay Başkanlığı'nın Heron skandalıyla ilgili açıklaması şehit derneklerini de ikna etmedi. Şehit dernekleri temsilcileri, 'hava şartlarının' gerekçe gösterilerek bölgeye takviye birlik gönderilmemesinin kabul edilemeyeceğini aktarıyor.

  İzmir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yavuz Alphan: "Genel-kurmay'ın açıklamaları çelişkilerle dolu. 'Hava şartları bozuktu, yardım gönderemedik' denmesine anlam veremiyoruz. Hava şartları bozuksa o görüntüler uzaydan mı geldi? Çatışma anındaki görüntüler nasıl elde edildi? Eğer bir hata ve ihmal varsa Genelkurmay'ın yürekli bir şekilde kabul etmesi gerekli. Çelişkili açıklamalar orduya yakışmadı. Beş parmağın beşi bir değildir. Hata yapan vardır ama 'ordu gözbebeğimiz' diye bağırıyoruz. Böyle gözbebeği olur mu? Vatan hainleri niye barındırılıyor? Ben öncelikle Türk vatandaşı olarak, sonra ailesinden 3 kişiyi şehit vermiş biri olarak ve dernek başkanı olarak ordumuzun bu haline çok üzülüyorum."
  Yozgat Şehit Aileleri Derneği Başkanı Zübeyir Altunok: "Açıklamalar tatmin edici değil. Aradan 20 gün geçti. Bu açıklama için neden bu kadar beklendi? Açıklama yapmak için illa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuya el atması mı gerekiyordu? Belirsizlikler acımızı daha da tazeliyor. Ordumuzdan böyle bir şeyi hiç beklemezdik, bizi rencide etti. Olayın üzeri kapatılmasın, sorumlular ortaya çıkarılsın."


  Zaman

+ Konu Cevapla
3 / 3 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3

Benzer Konular

 1. Şehit ve yaralı askerlerin kimlikleri belli oldu!
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 07-15-2011, 15:13
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-06-2010, 11:03
 3. Şehit cenazesinde böyle bağırdı!
  By elma in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-25-2010, 08:25
 4. Genelkurmay: 2 şehit daha verdik
  By kalbiimsinn in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 9
  Son Mesaj: 02-24-2008, 03:00
 5. Şehit askerlerin baba ocağına ateş düştü
  By XxCANISIxX in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-21-2007, 16:59

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375