Afyonkarahisar'da Çobanlar ilçesinde babasının dövüldüğünü gören 23 yaşındaki genç kız, evinden aldığı tabancayla 3 kişiyi öldürdü, 1 kişiyi de yaraladı.


Edinilen bilgilere göre, Mehmet Taşağıl otomobiliyle seyir halindeyken, daha önceden aralarında husumet bulunan Mercan ailesinden bir kişi araca sopayla vurdu. Taşağılda bir evin duvarına çarptı. Daha sonra İlyas (52), eşi Saadet (48), kızı Zeynep (23) ve gelini Çiğdem (25) Mercan ile Mehmet Taşağıl arasında tartışma çıktı. Evinden, babasının darp edildiğini gören Mehmet Taşağıl'ın kızı Esma Taşağıl (23), tabancayla olay yerine gelerek ateş etmeye başladı. İlyas, Çiğdem ve Zeynep Mercan olay yerinde öldü, Saadet Mercan yaralandı. Saadet Mercan ile darp sonucu yaralanan Mehmet Taşağıl, Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedaviye alındı. Üniversite mezunu olduğu ve güvenlik kursuna gittiği öğrenilen Esma Taşağıl, olayın ardından tabancayla polise teslim oldu.
Olay ile ilgili Esma Taşağıl'ın (23) ardından, yaralı Mehmet Taşağıl (43), Döndü Taşağıl (39), Ramazan Taşağıl (64), Hüseyin İlyas Taşağıl (39) ve Şukire Taşağıl (65) da polis tarafından gözaltına alındı. 6 kişi, ifadeleri alınmak üzere Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Zanlılar, emniyet müdürlüğünde ifadeleri alındıktan sonra Afyonkarahisar Adliyesi'ne sevk edildi.

Zaman