Meteorolojiden alınan bilgilere göre bugün Doğu, Güneydoğu ve Orta Karadeniz bölgeleri dışında kalan yerlerde yağmur görülecek. Yarın ise sıcaklar iyice bunaltacak.
Yarın İstanbul'da en yüksek sıcaklık 32 derece olmasına karşın nem oranının %96 seviyesinde olması nedeniyle İstanbullular sıcaklığı 53 derece olarak hissedecek.

-YAĞMURA KARŞIN BUNALTICI SICAKLAR ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Hava sıcaklığı yurdun güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığı yurdun güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.
Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, güney kesimler ile zamanla doğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.


-YÜKSEK SICAKLIK UYARISI-

Hava sıcaklığının; güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.


-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Anadolu Yakası kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (33)
ANKARA: Parçalı bulutlu, sabah saatleri ile öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (37)
İZMİR: Parçalı bulutlu (34)
ADANA: Parçalı bulutlu (35)
ANTALYA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (32)
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (32)
ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (28)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (41)


-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
MARMARA: Parçalı bulutlu, Edirne ve Kırklareli ile öğle saatlerinden sonra Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya ile İstanbul'un Anadolu Yakası kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
EGE: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli ve Muğla ile Manisa'nın kuzey ve doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
AKDENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur ve Antalya'nın kuzey ve batı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Ankara çevreleri, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı ile Konya'nın kuzey ve batı ilçeleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Düzce, Kastamonu ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
DOĞU ANADOLU: Bölgenin doğusu parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek

Zaman