Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde piknik yapan ailenin ocağına ateş düştü. Piknik alanındaki dereye giren kızı Berna'nın (9) çırpındığını gören baba Engin Altay (34), çocuğu ile birlikte boğularak can verdi.
Yürek yakan olay Ereğli'ye bağlı Subaşı köyünde önceki akşam saat 18.25 sularında yaşandı. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda çalışan Altay, ailesi ile birlikte hafta sonunu piknik yaparak geçirmek istedi. Eşi Nefiye, kızı Berna ve oğlu Mertcan Altay'ı (8) yanına alarak Subaşı Deresi'ne gitti.
Engin Altay, pikniğin sonlarına doğru kızı Berna'nın suda çırpındığını gördü. Yavrusunu kurtarmak için suya atlayan baba, kızı ile birlikte kıyıya çıkmayı başaramadı. Derenin çamurlu olmasından dolayı dibe saplandığı anlaşılan baba-kız boğularak can verdi. Anne Altay'ın haykırışları üzerine olay yerine gelen vatandaşlar, jandarmayı çağırdı. Ancak jandarma ve sivil savunma ekipleri, baba ve kızının cansız bedenini sudan çıkarabildi. Acı haber üzerine dereye akın eden Altay ailesinin yakınları, cesetleri görünce gözyaşlarına boğuldu. Talihsiz baba ve kızının cenazeleri Ereğli Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından Aktaş köyü mezarlığında toprağa verildi

Zaman