Zeytinburnu'nda zaman ayarlı parça tesirli bomba bulundu. Zeytinburnu Vergi Dairesi yanındaki bir otobüs yazıhanesinin önüne bırakılan zaman ayarlı ve parça tesirli olduğu öğrenilen bomba, uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirildi.
Sabah saatlerinde iş yerine gelen yazıhane yetkilileri, iş yeri kepenginin önüne bırakılan paketi görünce durumu polise haber verdi. Olay yerin gelen polis ekipleri paketin etrafında güvenlik önlemi alıp, sokağı yaya ve araç trafiğine kapattı.
Haber verilen uzman ekipler, olay yerine gelerek inceleme yaptı. İncelemede, paket içerisinde zaman ayarlı ve parça tesirli bomba olduğu belirlendi. Uzman ekipler, bombayı etkisiz hale getirdi. Çevrede delil toplama çalışması yapan ekipler, sokak sakinlerinin bilgilerine başvurdu. Bomba, incelenmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Öte yandan Zeytinburnu Vergi Dairesi'nin de bulunduğu aynı sokak içerisinde daha önce de 3 defa bomba bırakıldığı ve bunların da bomba imha ekiplerince etkisiz hale getirildiği öğrenildi.


Parça tesirli bombayı iş yeri sahibi fark etmiş
Zeytinburnu'nda, seyahat yazıhanesini açarken bir paket fark eden iş yeri sahibi İlhami Özer, düzenekten düşen bir kuru sıkı mermi kovanından şüphelenerek polislere ihbarda bulunduğun söyledi. Sabah saatlerinde iş yerine gelen yazıhane çalışanı İlhami Özer, iş yeri kepenginin önüne bırakılan paketi fark etti. Bırakılan paketi incelemek için eğilen Özer, paketin yanında bir kuru sıkı kovan buldu. Daha önce de sokaklarında buna benzer olaylar yaşandığı için durumu polise haber verdi. Olay yerin gelen polis ekipleri paketin etrafında güvenlik önlemi alıp, sokağı yaya ve araç trafiğine kapattı.
Zeytinburnu Vergi Dairesi'nin de bulunduğu aynı sokak içerisinde daha önce de 3 defa bomba bırakıldığı ve bunların da bomba imha ekiplerince etkisiz hale getirildiğini ifade eden Özer, sokaklarında kamera olmadığı için buranın tercih edildiğini öne sürdü.

Zaman