Saldırgan Tespit Edildi


Konya'da Bir Polisi Şehit Eden Saldırgan Radar Kamerasından Tespit Edildi.


Konya'da yol uygulaması yapan ekipteki 1 polis memuru silahlı saldırıda şehit oldu.

Olay dün saat 16.30 sıralarında
Karaman Yolu üzerinde meydana geldi. Uygulama yapan polis ekibine yakın mesafeden ateş açıldı. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan polis hastaneye kaldırılırken şehit düştü.

ŞEHİDİN CENAZESİ EMNİYET'E GÖTÜRÜLDÜ

Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal," Otomobilin tek başına radar uygulama yapan bir polis memurumuz öldürüldü. Fakat şu an olayda teröre bağlantılı bir iz yok. Kan davasıda olabilir"dedi.

Polis, saldırıyı gerçekleştiren otomobilin yanından en son geçen ve üzerinde sırt çantalı kirli sakallı güneş gözlüklü kişinin bulunduğu kırmızı bir motosikletin üzerinde duruyor.


Konya VALİSİ OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

Olay yerinde inceleme yapan
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, "Radar görevi yapan arkadaşımız silahlı saldırıya uğramıştır. Arkadaşlarımız çok yönlü olarak çalışma yapıyor. Biraz sabretmemiz lazım. İnşallah sonuca ulaşacağız. "dedi.

Terör saldırısı olabilir mi? sorusu üzerine Vali Doğan, "Her türlü ihtimali değerlendirmemiz lazım."dedi.


Vali Doğan, kan davası olduğu iddia ediliyor sorusu üzerine de "Bu kadar taze bir olayı değerlendirme gücüne kimse sahip olamaz. Merak etmeyin devlet onlardan daha hızlı değerlendirir."dedi.


Öldürülen polis memurunun radar cezası yazdığı bir kişi tarafından öldürdüğü iddia ediliyor sorusunada Vali Doğan, " Bunların hepsi insanların kendisine göre mantık yürütmektir. Suçlar her zaman bu mantı silsilene göre oluşmazlar. Çalışmalarımız devam ediyor."dedi.


Saldırının otomobilin ön tarafından gerçekleştiği ve otomobin ön camında 2 adet kurşun deliği bulunduğu belirtildi. Polis, radar aracının en son yanından geçen kırmızı motosikletin bulabilmek için çevredeki akaryakıt istasyonların görüntü kameralarını inceledi. Yapılan incelemelerde, eşgala uygun sol aynası bulunan kırmızı bir motosikettin üzerindeki 30-35 yaşlarında beyaz spor ayakkabılı bir kişi tesbit eden Polis, jandarma ekipleriyle birlikte olayın çevresindeki köy ve beldelerde çalışmasını sürdürüyor.


SALDIRGANIN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ


Konya´da trafik kontrolu yapan polis memurunu şehit eden saldırganın kimliği belirlendi.


Konya'da trafik kontrolu yaparken radar aracında tabancayla vurularak sehit edilen evli ve 2 çocuk babası 15 yıllık polis memuru 36 yaşındaki Ömer Durmaz'ın katil zanlısını arayan polis, çevredeki akaryakıt istasyonlarının güvenlik kameralarında inceleme yaptı. Şüphelinin olay yerine yaklaşık 700 metre ileride bulunan bir akaryakıt istasyonundan iki saat önce motosikletine yakıt aldığı belirlendi. Ekipler, yoldan geçen otobüslerin de kameralarını inceledi, sürücülerin bilgisine başvurdu.

Yapılan çalışmalar sonunda saldırganın
Çumra İlçesi doğumlu Yozgat Bozok Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden bu yıl mezun olan 21 yaşındaki Hakan Dinçer olduğu belirlendi. Konya'nın Karatay İlçesi'nde oturan Dinçer'in, üç aydır ailesiyle sorun yaşadığı ve üç gün önce de evi terk edip amcasının yanında kaldığı, yine aynı gün motosikleti satın aldığı saptandı.

Olayın ardından motosikletiyle gittiği
Arıkören Köyü'ndeki eniştesini ziyaret eden Dinçer'in yaklaşık iki saat burada kaldığı, gelen telefon üzerine evden ayrıldığı tespit edildi. En son saat 20.00 sıralarında Karapınar İlçesi'ne bağlı Hotamış
Beldesi'nde görülen şüpheli Dinçer'in yakalanması için güvenlik güçleri çalışmalarını sürdürüyor.

POLİS EŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Şehit polis memuru Ömer Durmaz'ın
Çumra İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nde görev yapan eşi Seda Durmaz, acı haberi alınca sinir kirizi geçirdi. Fenalaşan Seda Durmaz, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

15 yıldır görev yapan şehit Durmaz'ın cenazesinin, bugün saat 09.30'da
Konya Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenecek törenin ardından memleketi Karaman'a gönderileceği belirtildi.


haberler.com