Muhabire Etek Fırçası

Bakan Çubukçu'yu İzleyen Kalabalık Gazeteci Grubunda Bulunan Muhabire Müdahale Edildi.
Edirne Ticaret Odası konferans salonunda sivil toplum örgütlerinin temsilciler ile bir araya gelen Bakan Çubukçu, referandumda Anayasa Değişikliği paketinin kabul göreceğini söyledi. 27 Mayıs 1960 ihtilalinde 15 yaşında olduğunu kaydeden Çubukçu, "O gün yarı çocuktum darbeyi yaşadım. Bugün 2010 yılında üniversite mezunu çocuğu olan bir anne olarak hala böyle ihtimaller olan bir ülkede yaşamak istemiyorum" dedi. Çubukçu, Anayasa değişikliğinin çocuk istismarının, kadına özürlülere, dezavantajlı kesimlere çok daha gelişmiş haklar vereceğine, fişlemenin tarihe karışacağına inandığını söyledi.

ÇÖMELEREK FOTOĞRAF

Edirne Valiliğini ziyareti sırasında gazetecilere açıklama yapan Bakan Çubukçu, kentte eğitim yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi. Gazetecilerin soru yöneltmek istemeliri sırasında 'Hangi konuda?' diye soran Bakan Çubukçu, Çorlu'da okula kitap taşırken kalp krizinden ölen sözleşmeli öğretmen Ahmet Fazlı Elçi ile ilgili olduğu söylenince "Bu konuda açıklama yaptım" dedi ve başka soru sorulmasını istemedi.

Çubukçu'yu izleyen kalabalık gazeteci grubunda yerel gazete muhabiri Sevcan Kalıpçinden çömelerek fotoğraf çekerken iddiaya göre koruma polisi müdahale etti. Kadın koruma polisinin "Bakanın fotoğrafını çömelerek çekemezsin. Etek boyunu mu çekiyorsun. Sil o fotoğrafı" dediğini söyleyen Kalıpçinden tepki gösterdi.
haberler.com