Konya'da radar uygulaması yapan trafik polisini şehit eden zanlı Hakan D., ifadesinde, morali bozuk olduğu için olayı gerçekleştirdiğini itiraf etti. Önceki gün yaralı olarak ele geçirildikten sonra Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve tedavisi devam eden Hakan D.'nin (21) yazılı ifadesinin henüz alınamadığı bildirildi.

Saldırganın, sözlü ifadesinde, moralinin ve psikolojisinin uzun süredir bozuk olduğunu, olay günü uygulama yerinde polisi yalnız görünce tabancayla ateş ettiğini söylediği öğrenildi. Zanlının, olayda kullandığı tabancayı yaklaşık bir ay önce eniştesinden aldığını, şehit ettiği polisin silahını ise boş araziye attığını ifade ettiği belirtildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Hakan D., 10 Ağustos'ta Konya-Karaman karayolu Avdul köyü yakınlarında radar uygulaması yapan Çumra Bölge Trafik Müdürlüğü'nde görevli Ömer Durmaz'ı (36) silahla vurarak öldürmüştü. Ekiplerin radar kayıtlarını incelemesi sonucunda kimliği belirlenen zanlı, önceki gün Çumra ilçesine bağlı Kuzucu köyü yakınlarında kıstırılmış, jandarma kuvvetleriyle girdiği çatışma sonrası yaralı olarak ele geçirilmişti. Zanlı, çatışmada Dinek Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Yüksel Durmuşcan'ı sırtından yaralamıştı.

Zaman