Kemal Kılıçdaroğlu'nun havuzlu villa sahibi olduğunu ortaya çıkaran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Genel Başkanı'nın peşini bırakmıyor.

24'e konuşan Gökçek, mitinglerde sürekli olarak, "Biz havuzlu villada oturmayacağız." ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun milleti enayi yerine koyduğunu söyledi. Gökçek, "Mal beyanında havuzlu mu havuzsuz mu şeklinde beyanda bulunmadı. Kusurunu yalanla örtüyor." dedi. Kılıçdaroğlu'nun SSK genel müdürlüğü döneminde işe aldığı 70 akrabasının isim listesini gösteren Gökçek, CHP liderine yeni bir soru yöneltti: "SSK genel müdürü iken, 100 liraya verilmesi gereken bir bakım onarım işini 2 bin 187 liraya bir firmaya ihale etti. Ya açıkla ya da ben açıklayayım. İşi bu kadar yüksek bir artışla hangi firmaya verdin?"
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki iddialarını sürdürdü. Gökçek, Kanal 24 ve TGRT televizyonlarında katıldığı canlı yayında, Kılıçdaroğlu'nun bütün imajını dürüstlük üzerine kurduğunu ancak bununla ilgisi olmadığını savundu. CHP liderinin sürekli, "Biz havuzlu villalarda oturmayacağız." diye propaganda yaptığını hatırlatan Gökçek, "Onun da havuzlu villası olduğunu ispat ettim." dedi. Kılıçdaroğlu'nun, "Benimkisi halk tipi villa." diye savunma yapmasını da ti'ye aldı, şöyle devam etti: "Başbakan'ın çocuklarının oturduğu sitede 22 eve bir havuz düşüyor. Kılıçdaroğlu'nun sitesinde ise 19 eve bir havuz düşüyor. Başbakan'ın havuzu 11'e 5 metre uzunluğundayken, onun havuzu 19'a 6 metre uzunluğunda. Bundan sonra 'havuz mavuz' demez. Gardı düştü. Dün bu konuyu kendisine sordular. Baktım yüzü düşmüş, tam bir suçüstü yakalanmışlık hali var."


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Kılıçdaroğlu'nun SSK görevinde bulunduğu döneme ilişkin yolsuzluk ve kadrolaşma iddialarını da tekrarladı. Kılıçdaroğlu'nun, genel müdürken 70 akrabasını işe aldırdığını öne sürerek, "Bir sefer genel müdürlük eline geçmiş; torunu, oğlu, kızı, 70 akrabasını abad etmiş. Bir de başbakan olsa siz görün." ifadelerini kullandı. CHP liderinin bu konular gündeme geldiğinde 'etik değil' yorumunu yaptığına dikkat çeken Gökçek, "Oysa kendisi Mehmet Sevigen'in inşaat işiyle ilgili 'Etik değil istifa etmeli' demişti." hatırlatmasında bulundu. Ardından, "Sevigen'e yaptığın çağrıdaki gibi sen de istifa et." diye seslendi. Ayrıca, Uğur Dündar yönetiminde Kılıçdaroğlu ile çıktıkları tartışma programında da kendisine tuzak kurulduğunu iddia ederek, elinde belgeler olduğunu söyledi.

Zaman