+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Hayır diyenlerin dilinin altındaki baklalar

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Hayır diyenlerin dilinin altındaki baklalar Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Hayır diyenlerin dilinin altındaki baklalar

  Referandum yaklaşırkan hayırcıların şamatasının ardındaki gerçek...

  Referandum yaklaşırken en büyük şamata hayırcılardan geliyor. Tarihin en ilginç koalisyonu hayır cephesinde oluştu: CHP, MHP, BDP, BTP, İmralı, PKK... Bu tuhaf koalisyonun aktörlerini hangi gerekçeler aynı safa itti diye düşünüp biraz empati yapmakta yarar var:

  E artık nasıl orduda organize olup cunta kuracağız. Kim peşimizden gelir ki? Hangi genç subayı kandırabilir, hangi andıcı uygulamaya koyabiliriz ki! Kim hangi eylem planına artık imza atar? İki cümle etsek sivil mahkemeler darbeye teşebbüsten hatta eksik teşebbüsten yargılar. Onun için referandumda hayır.

  Eskiden 3-5 ihbar mektubu ile muhaliflerimizi irtica ile suçlayıp kolayca YAŞ'ta ordudan attırıyorduk. Muhalif ve rakiplerimizin yanında binlerce subay astsubayı eşi annesi hatta akrabası başörtülü diye ordudan attırdık. Şimdi ne olacak. Atılanlara yargı yolu açılınca delilsiz ihraç bitecek. İşte bu YAŞ için hazırladığımız ihraç dosyaları elimizde kaldı. İrticacıları (!) atamamaya hayır.

  5 kişilik HSYK'dan bir iki üyeyi ayarlayıp Yüksek Yargıda istediğimiz yere gelebiliyorduk. Hatta bazı şehirlerden gelmenin doping etkisi oluyordu. Her şey bir üyeyi tavlamakla mümkündü. Şimdiden sonra mezhepsel ayrıcalıklarımızı da kaybedeceğiz. Herkes yüksek yargıyı ele geçirdiğimizi konuşur oldu. 20 yıldır Seyfi Oktay'la yürüttüğümüz lobi ve kulis faaliyetlerimiz deşifre oldu. HSYK üye sayısının çoğalmasına, bizden başkalarının ve sıradan kürsü hâkimlerinin Yüksek Yargıya seçilmesine hayır.
  AKP gitsin diye bir savcıyı kafalayıp kapatma davası açtırdık. Az daha da başarıyorduk. Şimdi 20 AYM üyesinden hangi birini tehdit edecek, gri telefonlardan aratıp istediğimiz oyu attıracağız. Yani AKP'yi seçim dışında yollarla alt etme imkânımız bitti. E bu halk da hayatta bize oy vermez. O nedenle halkın aktör olduğu bu tür demokrasiye hayır.
  Tek sermayemiz ve oy kaynağımız milliyetçilik. Ekonomi, zenginlik falan boş şeyler. PKK yoksa şehit haberleri yoksa kim bize niye oy versin ki. PKK'ya karşı oluşan nefret dalgası bizim tek sörf alanımız. Teröre karşı tek çözümümüz ise silahla ezme. Bu paket silah dışındaki alternatif çözümlere kapı açıyor. 'Evet' çıkarsa açılım alevlenir ve terör biter. O zaman biz de biteriz. Bizi bitirecek her şeye hayır.

  Bu paket askeri vesayeti tamamen bitirebilir. Örgütümüzü canlı tutmamız da 'gözbebeğimiz' ordunun silahlı güçle bizi ezmesine bağlı. Biz ezildikçe güçleniyoruz. Sivil iktidar yani AKP halkımızı kandırabilir. Açılım bizi bitirir. Sonunda bu halk beni İmralı'da unutur. Açılıma hayır, bensiz barışa ise iki kere hayır.

  Referandum sürecindeki eylemlerimiz, bizim kimlerle ittifak içinde olduğumuzu açık etti. Artık Kürt halkı bize inanmıyor. Reşadiye, İskenderun... Samimiyetimiz halkımız arasında sorgulanır oldu. Bunları sandığa gönderirsek kesin 'evet' derler. İşi baştan sağlama alalım. Sandığa bile gitmeye hayır.

  Bu AKP bize kan kusturdu. İhaleler hep yandaşlara gitti. Bunların iktidarında bize ekmek yok. Rant kapılarımız kapandı. Vergi memurlarından nefes alamaz hale geldik. Ticari ayrıcalıklarımızı taşraya kaptırdık. KOBİ, MOBİ... Şişman kedilerdik, cılız sincaplara döndük. İçeriği bizi ilgilendirmez. AKP'yi memnun edecek her şeye hayır.

  Tamam, kabul bir zaman darbe planladık. Mazeretimiz var, başka işimiz yoktu. Koskoca generalim. Savaş yok, tatbikat yok. Akşama kadar tek işim gazete okumak, internette gezmek. Bu siyasilerden daha iyi yönetiriz ülkeyi. Ekonomiyse bas boyayı al parayı, ihracatsa emret yapsınlar... E yazık değil mi benim gibi bir ulusal değere. Dedik ki bu ülkeyi ve halkı kurtaralım. Bir kışla gibi düzen ve intizam gelsin. Bizim 35. Maddeye göre de zaten korumak ve kollamak bizim işimiz... Şimdi referandum yapıp bizi sivil halkın kanunlarıyla yargılamak istiyorlar. Tabi ki hayır. Bir zaman medya gücümüz vardı. Dediğimiz dedik çaldığımız düdüktü. Devleti çarptıkça çarpar, yedikçe acıkırdık. Oysa yıllardır bırakın çarpmayı yasal yollar bulup vermediğimiz vergiler bile sorun oldu. Yargı bize kol kanat gererken kendimizi sanık sandalyesinde bulduk. Hamal yükü maaş verdiğimiz köşe tetikçileri bile aciz kaldı. Maaşlarının hakkını verip bu iktidarı yıkamadılar. Biz hayır demeyelim de kim hayır desin!

  Zaman

 2. #2
  VIP guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  AnKaRa
  Mesajlar
  1.284
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374480

  Tanımlı Ce: Hayır diyenlerin dilinin alıtndaki baklalar

  HAYIR OYU ATACALARA ŞARLATAN DİYE BAKANLARA !......

  Ağustos’ta dağıtılan kömür millete hapı yutturacak mı?


  Referandum tarihi yaklaştıkça iktidarın içine düştüğü panik havası, kendini daha çok hissettirmeye başladı.
  Aynı tedirginlik ve ‘umulanı bulamama’ korkusu AKP’nin yancılarında da mevcut.
  - “Siyasetle uğraşmıyoruz, partici değiliz ama evet verilirse ülke için iyi olur” teraneleri ile cami avlularında, şadırvan başlarında propagandayı sürdürüyorlar.
  Dert, dava ‘Türk kimliğine’ yönelik sonraki ‘ihanet’ adımlarının akamete uğramaması. 12 Eylül’de ‘tökezlemek’, her şeyi altüst edebilir.
  Onlar için ‘Evet’in en önemli gerekçesi ‘daha demokratik’ (!) bir düzen.
  Madem ‘demokratlık’ taslıyorsun, niye ‘kafa’ bulandırmaya, ‘gerçek niyetini’ saklayıp insanları AKP değirmenine su taşımaya çağırıyorsun?
  Demokratlıktan anladıkları, herkesin Sultan Tayyip Erdoğan’a biat etmesi.
  O yüzden, ‘tezgahı’ görüp Anayasa değişikliğine ‘Hayır’ verme niyetinde olanların tümünü, ‘PKK ile aynı kefede’ olmakla suçluyorlar.
  Ama kendilerinin Barzani ile sıkı fıkı ilişkileri, ‘devşirdikleri’ vali ve kaymakamlar kanalıyla ‘BDP’nin önünde’ takla atmaları hiç gündeme gelmiyor.
  ‘Siyaset’ yapmıyorlar. Sadece CHP’nin ve MHP’nin üzerine saldırıyorlar.
  Sanıyorlar ki, Sultan Süleyman’a kalmayan dünya Sultan Tayyip’in tapulu mülkü.
  * * *
  İşin aslı, bir anlamda bu ‘tapu’ ve ‘mal-mülk’ mevzularında gizli. Yanına bir tutam da ‘din istismarı’ ilave edince, bütün sorunların çözüleceğini biliyorlar.
  Nitekim Ramazan’ın ilk günü kaçırılmaz bir fırsattı. Oruç Baba türbesinde paket paket ‘nevale’ dağıtılıp, anayasa paketine destek istendi.
  İftar saatini bekleyen vatandaşı ‘bam telinden’ yakalamanın en uygun anı. Al ‘yardım’ paketini, ver anayasa paketine ‘Evet’i.
  Sırf iftariyelik olsa neyse. Başta Gaziantep olmak üzere bazı il ve ilçelerde Ağustos’un sıcağına inat ‘kömür dağıtımı’ başladı.
  Araya ‘soğukluk’ girmeden, Ramazan’ı iyi değerlendirmek, 12 Eylül’e kadar vatandaşı ‘kıvama’ getirmek gerek.
  Paket pakettir. Vatandaş ‘ayırım yapacak’ halde değil ki. Kendisine yutturulmak istenen ‘naneyi’ algılayacak hali mi kalmış halkın?
  ‘Terör’, ‘işsizlik’, ‘pahalılık’, ‘adam kayırma’, ‘köşe dönmece’, ‘iltimas’, ‘irtikap’.
  Ellerinde “12 Eylül’e yargı yolu açılıyor” palavrası ile cilalanmış broşürler, şehir meydanlarında, kasaba bulvarlarında bangır bangır orta oyunu sergiliyorlar:
  - “Demokrasiye evet!”
  * * *
  ‘Hangi demokrasi’ diye elinize uzatılan broşüre şöyle bir göz atıyorsunuz:
  - “Artık yargı dışında hiçbir kurum, kimseye yurtdışı yasağı koyamayacak!”
  Demek ki ‘vergi kaçakçıları’ve ‘hırsızlar’ yaşadı.
  ‘Donunu’ bile devlete fatura edenler, ‘borç’ falan dinlemeden kapağı yurt dışına atabilecek.
  ‘Demokrasinin faziletlerini’ anlayabilmek için bir sayfa daha çeviriyorsunuz:
  - “Partilerin cezalarını milletvekilleri ödemeyecek.”
  Vekil dediğiniz ‘parmak’kaldırıp indiren ‘bol maaşlı’ Ankara sakini değil mi? ‘Politbüro’ ne isterse onun yapan, ‘itiraz’, ‘muhakeme’, ‘muhasebeden’uzak kişilik değil mi vekil? Parti kapatılınca, vekil niye cezalandırılsın?
  Vekil, partisi kapatılsa dahi tıkır tıkır maaş alacak, ‘kamu imkanlarından’ yararlanıp, ‘ceylan derisi’ koltuklarda horlamasını sürdürecek.
  Dahası var ‘demokrasi’nin?
  Mesela ‘YAŞ kararları’ yargı denetimine açılıyor.
  Her ne kadar bunlar kendi çoluk çocuklarının ‘er’ ve ‘erbaş’ olarak orduda görev yapmasına zinhar karşı iseler de ‘üniformanın’cazibesinden uzak duramıyorlar. ‘Sızma’, ‘kamufle olma’ konusunda üstlerine yok.
  * * *
  ‘Demokrasi’ pişiriliyor, ‘kıvamına’ getiriliyor.
  Ağustos sıcağında ocağa atılacak kömürler, ‘nefesi kuvvetli’ hocalar, kumanyalar.
  ‘Çiçek’ gibi yepyeni bir Türkiye hazırlanıyor.

  israfil f. KUMBASAR
  yeniçağ

 3. #3
  VIP guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian Baktabul'un Çılgını guardian - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Bulunduğu Yer
  AnKaRa
  Mesajlar
  1.284
  Blog Yazıları
  5
  Tecrübe Puanı
  107374480

  Tanımlı Ce: Hayır diyenlerin dilinin alıtndaki baklalar

  Sandıkta hayır, sayımda evet olur mu?


  Pek çok okuyucum sandığa atılacak hayır oylarının sayımda ‘evet’e dönüşebileceğinden endişeli!
  Haksız değiller çünkü Türkiye’de bunlar oldu!
  Efendim 1946’den bugüne Türkiye’de çok şey değişti artık böyle densizlikler olmaz demeyin zira bugünkü yönetim o Milli Şef dönemini çağrıştırıyor. Zira valisinden, polisine artık parti militanı!
  Dahası iktidar YSK’yı da baskı altına almış durumda!
  Düşünebiliyor musunuz evet-hayır şeklindeki bir referandumda mühür evet olacak!
  Neden o mühür “tercih” diye değil de “evet” diye. Koca YSK bunu takdir edemiyor mu?.. Hayır’ın üstüne ‘evet’li mühürle basmak olacak şey midir?
  Garabet sadece bu olsa iyi!
  Hala TÜİK ile Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü’nün sayımında milyonlarca fark var!
  Devletin iki kurumuna göre seçmen sayıları birkaç milyon farklı.
  Öyle olunca da belediye seçimlerinde Beylikdüzü’nde yaşandığı gibi militan seçmenler otobüslerle gezdirilerek pek çok sandıkta oy kullanır.
  Bunları da geçelim ve en önemlisine gelelim!
  Hatırlayın 2007 seçimlerinde daha sandık sonuçları mahalli merkeze intikal ettirilmeden sonuçlar ilan edilmiş ve AKP şampiyon yapılmıştı.
  Bilgisayara müdahale ile gerçekleşen böyle bir hileyi bugün de yapmak mümkündür.
  Nasıl mı?
  Bakın bendeniz, kısa adı SEÇSİS olan Bilgisayar Destekli Seçmen Kütüğü’ne güvenmiyorum!
  Niçin mi?
  İddia edildiği gibi dışarıdan müdahaleye kapalı değil de ondan!
  Ama bu sistem internete kapalı, müdahale edilemez ya da saldırıya uğramaz demeyin, zira sisteme İlçe Seçim Kurulları’ndan uç terminaller bağlı ki bunlar birer kişisel bilgisayar gibidir ve ana sisteme giriş yetkisine sahiptirler. Bu bilgisayarlar üzerinden bizim Phishing-adware, malware, trojan dediğimiz ve kişisel bilgisayarları uzaktan kontrol etmeye, yönlendirmeye, ya da o bilgisayarlar gibi başka bilgisayarlar yaratmaya etkili programların olduğu biliniyor. Yani SEÇSİS’in, İlçe Seçim Kurulları’ndaki terminaller vasıtası ile bilişim literatüründe kullanılan tabiriyle köle haline getirilmesi pekala mümkündür.
  Buradan hareketle sandığa atılacak hayır oylarının bilgisayar hileleriyle ’evet’e dönüşmesinin mümkün olduğunun ısrarla altını çizmek istiyorum.
  Herkes bir şeyin farkında olmalıdır!
  AKP ve Erdoğan için bu referandum hayat-memat meselesidir ve göreceksiniz akla hayale gelmeyecek şeyler yapacaklar. Dolayısı ile muhalefeti ve kamuoyunu bugünden bu tür muhtemel hile ve tezgahlara karşı tedbir almaya davet ediyoruz!
  NOT: Ferit Şahenk ve NTV yazım müthiş ilgi gördü ve bilgi sağanağı altındayım. Ferit Şahenk’e soruyorum: Kamu yükümlülükleriniz kaç yüz milyon dolar? NTV’deki AKP militanlığınız bunun için mi?

  KIYAS...
  Gemi ve pırlanta mağazasının resmi medyada niye yok?
  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’in Burhaniye’sinde yazlık bir kooperatif inşaatı var ya bütün medya onu manşete taşıdı.. Neymiş efendim Tayyip Bey’in villası var ama aynı villa Kılıçdaroğlu’nda da var denilmek isteniyor. İnsaf, biri sıradan bir kooperatif evi ve bankaya hacizli, dahası taş patlasa 150 bin lira eder oysa diğeri yani Tayyip Bey’in villaları İstanbul Boğazı’nda ve her biri en az 10 trilyon eder. Bankaya şuraya buraya ipotekli de değil... Gayeleri güya villaları takas edecekler ama biri Okyanus, diğeri Ankara Gençlik Parkı’ndaki havuz misali, kıyası mümkün değil!.... Bu arada merak ediyorum, Kılıçdaroğlu’nun basit kooperatif evi için Balıkesir’e koşan medyamız Bilal Erdoğan’ın ABD’de bulunduğu esnada İstanbul’da aniden ortak edildiği pırlanta mağazasının fotoğrafını bir kez olsun niye yayınlamazlar, Keza Burak Erdoğan’ın o malum gemisinin fotoğrafını gören oldu mu?

  DİYET
  ...
  Miting için evleri arayan bakanlar!

  Türk Telekom evet çıksın diye AKP ile kader birliği yapmış durumda. Eeee kazandıkları ile taksit ödeyerek koca Telekom’a sahip olmanın diyeti ya da teşekkürü var değil mi?.. Bakınız Türk Telekom bu aralar kurduğu bir sistemle, Başbakan Erdoğan’ın miting yapacağı bütün illerdeki telefonlar aranıyor ve vatandaş bizatihi yörenin bakanı ve milletvekilleri tarafından mitinge çağrılıyor. Son örneğini dün Turktime haber portalında okudum. Sağlık Bakanı Recep Akdağ bu uygulamayı Erzurum’da yapmış. Düşünün koca Bakan tarafından muhatap alınan köylü ve varoş insanının bundan gururu okşanmaz ve mitinge gitmez mi? Buradan hareketle hep yazıyorum, Tayyip Bey’in kalabalıklarını umursamayın, onlar iktidar imkanı ve nimetleri ile oluşuyor, önemli olan suskun seçmendir.

  FİGÜRAN...
  Kışın buzdolabı, yazın kömür sevkiyatı!

  Hatırlayın belediye seçimlerinin arifesinde yani o keskin soğukta AKP Tunceli dağlarına buzdolabı sevk ediyordu... AKP o günlerde yapılan eleştirilere rutin hizmet karşılığı verdi ama ne hikmetse seçim biter-bitmez bu sevkler kesildi. Derken referandum gündeme geldi ve tıpkı kışın soğuğunda buzdolabı servis edilmesi misali şimdi de bu kavurucu sıcaklarda kömür sevkiyatına başladılar. Tam mizaha malzeme olacak şeyler de, Türkiye’de artık o bile yapılamıyor zira yapanlar ya faşist ilan ediliyor ya da onu yapanlara karşı artık tamamına yakını yandaş hale getirilen televizyonlar tarafından ambargoya alınıyor. Dramatik olan Valilerin bu kömür tiyatrosunda baş figüran olmalarıdır. Devletin valileri artık AKP’nin kömür mübayaa memuru olmuştur!


  Sabahattin ÖNKİBAR

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Hayır, hayır! Ağlamıyorum merak etme!
  By eJhem in forum Resimli Şiirler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-19-2010, 17:19
 2. Şehide Kelle Diyenlerin Çanakkelede İşi Ne
  By kurtreis in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-19-2009, 22:04
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-19-2008, 11:26
 4. Hayır-Barış Manço(Hayır Şarkı Sözü)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-29-2008, 19:44
 5. Can Dündar'ın Ağzındaki Baklalar
  By kurtreis in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-11-2008, 20:28

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375