Marmaris'teki Yangın Kontrol Altında


Marmaris'te Ormanlık Alanda Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı.


Muğla'nın Marmaris ilçesinde orman yangını çıktı. Yerleşim yerlerine yakın bir alanda çıkan yangına 4 helikopter, 2 amfibik uçak, arazözler ve orman yangını söndürme işçileri ile müdahale ediliyor. Son gelen haberler, yangının kontrol altına alındığı yönünde.

Alınan bilgiye göre,
Marmaris ilçe merkezindeki şehir mezarlığı mevkisindeki ormanlık alanda henüz tespit edilemeyen bir nedenle orman yangını başladı. Yangına 4 yangın söndürme helikopteri, 2 amfibik uçak, çok sayıda arazöz ve orman yangını işçisi ile müdahale ediliyor.

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, yangının başladığı bölgede oteller ve yerleşim alanları bulunduğunu belirterek, ''Yangın yerleşim alanlarına çok yakın olduğu için tüm hava güçlerimizle yangına müdahale ediyoruz. Ekiplerimiz çok yoğun bir müdahale ile yangını kısa süre içinde kontrol altına alacağına inanıyorum'' dedi.

Marmaris'teki yangın kontrol altına alındı

Marmaris Merkez'deki Armutalan Beldesi Anfi Tiyatro üstündeki makilik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; yangına ilk etapta 4 helikopter, 2 uçak, yer ekipleri ve arazözler karadan müdahale etti. 17.50 itibariyle yanan alanın etrafı çevrilerek kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ederken yaklaşık bir hektarlık bir alan yandı. Yangınla birlikte karabulutlar Marmaris'in üstünü kaplarken vatandaş ve turistlerin korkulu anlar yaşadı.haberler.com